Jak wycisnąć pryszcz

Naciskać trądzik nie jest zalecane. Ale jeśli zdecydujesz się go wycisnąć, to należy to zrobić bardzo ostrożnie. Prawidłowo wyciśnięty pryszcz może spowodować infekcję i sprowokować pojawienie się dużej ilości wyprysków. Jeśli wycisnąć pryszcz i uszkodzić skórę, mogą powstawać brzydkie blizny, od których będzie dość trudno jest się pozbyć.

Jak wycisnąć pryszcz

Trzeba

  • – gorąca para
  • – waciki
  • – waciki
  • – alkohol
  • – jod

Instrukcja

1
Przed tym, jak naciskać pryszcz, skórę najlepiej potrzymać nad gorącą parą. Stanie się ona bardziej miękka, a pryszcz выдавится łatwiej.
2
Trzeba nasączyć wacik spirytusem i przetrzeć to miejsce gdzie znajduje się pryszcz.
Delikatnie za pomocą dwóch palców naciskać pryszcz. Jeśli procedura jest zbyt bolesna, to znaczy, że pryszcz jeszcze nie dojrzał, i należy ją odłożyć na później. W tym przypadku doskonale pomaga jod. Trzeba patyczek zanurzać w jod i potrzymać na miejscu kutasa kilka minut. Możliwe, pryszcz przejdzie sam, i naciskać go już nie będzie.
3
Jeśli pryszcz z powodzeniem użyty, to trzeba zdezynfekować ranę. Do tego podejdzie z alkoholem. Trzeba nasączyć nim wacik i potrzymać na miejscu выдавленного kutasa. Być może poczujesz lekkie mrowienie, które powinno się stopniowo zmniejszać.
4
Proces gojenia rany dzieje się inaczej. Jeśli pryszcz został użyty nie w pełni, to może pojawić się ropa. W tym przypadku, można powtórzyć procedurę, albo po prostu posmarować pryszcz w jod.
Jeśli pryszcz użyty w pełni, to tworzy się sucha skorupa, której nie można zrywać. Ona powinna odpaść sama. Oddala się skorupy na drugi-trzeci dzień.
5
Aby uniknąć pojawienia się trądziku, należy myć dwa razy dziennie i stosować specjalne środki tonizujące, po których nakładać na skórę twarzy krem.
Należy zwrócić uwagę
Nigdy nie dotykaj czerwony stan zapalny trądzik; należy wycisnąć pryszcz do końca. Jeśli tego nie zrobisz, na następny dzień będzie 2-3 razy więcej; wyrażając węgorz, прижгите to miejsce спиртосодержащим balsam.

Porada
Zanim opowiemy o tym, jak wycisnąć pryszcz samodzielnie, chciałbym ostrzec o możliwych konsekwencjach. Przy wyciskaniu kutasa istnieje duże prawdopodobieństwo wprowadzenia do zakażenia rany. Oprócz tego przy wyciskaniu pryszcz, można dość mocno zranić skórę, w wyniku czego na miejscu выдавленного kutasa w przyszłości tworzy widoczną bliznę.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *