Jak wyciąć różę z buraków

W tabeli, szczególnie uroczysty, ważne jest, aby nie tylko poprawnie umieścić naczynia i rozłożyć do jedzenia, ale i oryginalny sposób dekorowania potraw. Warto pokroić warzywa spiralą lub przekształcić je w kwiaty, jak zwykłe sałatki i przystawki zyskają niepowtarzalny wygląd, a goście zapamiętają na poczęstunek długo i znaku umiejętności gospodyni.

Jak wyciąć różę z buraków

Trzeba

  • – buraki;
  • – nóż;
  • – овощечистка;
  • – шпажки lub wykałaczki.

Instrukcja

1
Wytnij różę z buraków – ta roślina ma intensywny kolor i z niego łatwo tworzyć. Na początku ugotować buraki w osolonej wodzie przez co najmniej godzinę. Sprawdź gotowość do warzyw za pomocą ostrego noża.
2
Buraki oczyścić, przyciąć korzenie i pozostałości natki. Weź o czym ty mowisz, najlepiej z drobnymi nacięciami, i zacznij spirali wyciąć paski. Poprowadź o czym ty mowisz tak, aby do końca pasek stał się szerszy, niż był na początku. Długość paska zależy od chęci wyciąć różę z buraków bujną lub zrobić ją w postaci pączka – im dłuższy pasek, tym gotowy kwiat bogatszy.
3
Doprawić solą paski i usunąć nadmiar soli i wilgoci ściereczką. Wąski koniec paski mocno przekręcić. Owijać centrum kwiatu свекольной paskiem, dopóki przedmiot nie skończy.
4
Delikatnie przekłuć podstawie róże z buraków ostrej cienkiej шпажкой lub raz włóż kwiat w gotową sałatkę na pewną głębokość, tak „płatki” nie rozpadną. Udekoruj różę z buraków listkami, wyciętymi z огуречной skórki.
5
Wytnij różę z buraków w inny sposób. Aby to zrobić ostrym nożem pokroić warzywa na cienkie kubki. Jeśli masz wątpliwości , że można delikatnie pokroić buraki, skorzystaj pacą do chipsy ziemniaczane.
6
Rozłożyć порезанную buraki na talerzu, posypać solą. Gdy buraki puści sok, zimnica warzywo papierowym ręcznikiem.
7
Weź jeden z buraków kółko i skręć go słomką. Owiń drugi materiałem i od spodu przymocować ostrej шпажкой. Umieść następny płatek nieco powyżej poprzednich tak, aby jego środek zasłaniałem krawędzi drugi kubek. Owiń jeszcze jednego uchwytu i dokręcić шпажкой.
8
Kontynuuj owijanie warzyw kwiat, dopóki nie uda róża z buraków żądanej wartości. Co drugi okrąg скрепляйте шпажкой, końce paluszków po zakończeniu pracy odciąć kuchennymi nożyczkami. Delikatnie odchyl кнаружи krawędzi petali.
9
Wyczyść ogórek od skóry. Jednym zielonym paskiem owinąć podstawie róże, zablokować „gniazda”. Z resztą огуречной skórki wycięte liście w kształcie migdałów. Podczas dekoracji dania różą z buraków obok kwiatem ułożyć kilka liści, w razie potrzeby dodać łodygi z zielonej cebuli.
logo
Kategoria:
Porcja

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.