Jak wybrać wózek

To tylko wydaje się, że wszystko wózki inwalidzkie są do siebie podobne, jak bracia bliźniacy. W rzeczywistości różnią się one znacznie od siebie. I każdy z wózków jest dobierana na podstawie potrzeb konkretnej osoby. Eksperci nawet wydzielają szereg wymogów, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze takiego pojazdu.

Jak wybrać wózek

Instrukcja

1
Wybierając wózek, w pierwszej kolejności, należy opierać się na taki parametr jak ciężar człowieka, który będzie w nim jeździć. Jeśli wskaźnik ten przewraca za 100 kg, to potrzebny będzie wózek z wzmocnionym szkieletem. Lekka wytrzymać takie obciążenie nie może, i wystąpią trudności z poruszaniem się.
2
Kolejny parametr, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze wózka, to wielkość miednicy pacjenta i szerokość samego pojazdu. Standardowy wózek ma rozmiar siedziska od 43 do 46 cm, Jeżeli człowiek siedzi w tym fotelu, będzie nieśmiałym i щуплым, to trzeba mu odebrać fotel indywidualnie, w przeciwnym razie nie będzie miał wystarczającej zatwierdzenia pleców. A to z kolei doprowadzi do powstania dodatkowych problemów z kręgosłupem.
3
Co do nadwagą pacjentów, do nich należy także fotel dobierać indywidualnie. Bo jeśli człowiek okaże się „втиснутым” do wózka, to doprowadzi do problemów z krążeniem krwi w nogach: artrozy stawów, zakrzepicy żył głębokich i варикозному rozszerzenia żył.
4
Szerokość siedziska łatwo można obliczyć według rozmiaru odzieży człowieka. Tak więc, na przykład, posiadaczy 38 i 40-wow rozmiarów, należy wybrać wózka o szerokości siedziska mniej niż 46. Tym, którego rozmiar 42, 42 i pół, 43, odpowiednia szerokość siedziska wózka od 46 do 50 cm 44,45 i 46-oj wymiary: szerokość siedziska od 50 do 54 zobacz użytkownicy wózków inwalidzkich, które niosą 48, 50, 52, 55 i 58 rozmiar odzieży, powinny wybierać siedzisko wózka nie mniej niż 54 cm szerokości.
5
Nie mniej ważnym parametrem przy wyborze wózka jest jej pełna szerokość. Wózek powinien swobodnie przechodzić przez wszystkie znajdujące się w pomieszczeniu, drzwi i schodów przęsła. W przeciwnym przypadku jest ona zakaz człowieka w pomieszczeniu.
6
Jeśli w domu, w którym mieszka na wózku, nie ma rampy lub często psuje się winda, to ciężar – jest to bardzo ważny wskaźnik w wyborze środków transportu. Wskazane jest, aby była na tyle łagodne, маневренной i łatwy w zarządzaniu.
7
Podnóżki, podłokietniki, zagłówek i inne podobne części – to, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Przecież w niektórych przypadkach te rzeczy mogą być po prostu niezbędne. Tak więc, na przykład, podstawa – element, który jest szczególnie przydatny w przypadku отекания nóg. Ona musi być ruchomy, aby można było zmienić pozycję i kierunek ciała człowieka, znajdującego się w niej.
8
Oprócz tego na wybór wózka wpływa i jej typ. Tak więc, na przykład, dla ludzi, którzy nie chcą rezygnować z aktywnego stylu życia, istnieją wózki elektryczne. Wbudowany silnik nadaje tej łatwość poruszania się dodatkową szybkość i zwinność. Jest nawet wózki przystosowane pod sportowych i fitness.
Porada
Podejść do kwestii wyboru wózka dość poważnie. Bo tylko w tym przypadku można zapewnić człowiekowi, którego odsunięto poruszać się za pomocą takiego narzędzia, pełnowartościowe i bogate życie, która nie będzie ograniczona czterema ścianami.

logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *