Jak uczyć dzieci niepełnosprawnych

Dzieci z HIA (niepełnosprawnych) wymagane szczególną uwagę. Wychowanie i szkolenie takich facetów jest pewne trudności. Harmonijny rozwój dzieci niepełnosprawnych jest poważnym zadaniem pedagogicznej.

Jak uczyć dzieci niepełnosprawnych

Instrukcja

1
Dzieci niepełnosprawne mają różny stopień niepełnosprawności. Niektórzy ludzie z wrodzonymi wadami fizycznymi i dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Inne nabyte kalectwo w wyniku długotrwałej choroby. W zależności od stopnia i stopnia niepełnosprawności, dziecko może uczyć się w normalnej szkole średniej, w коррекционном klasie lub szkole i indywidualnie w domu.
2
Zwrócić się do lokalnych władz oświatowych i udaj się tam z dzieckiem komisji. Po tym specjaliści i metodyści określi typ wykształcenia normy. Zależy on od stopnia niepełnosprawności. Ale pamiętaj: ostatnie słowo (zgoda/niezgoda), z którym widokiem edukacji pozostaje za rodzicami.
3
Bardzo ważny dla dziecka z HIA kontakt z rówieśnikami. To przyczynia się do lepszej socjalizacji później. Dlatego, jeśli to możliwe, dziecko niepełnosprawne uczy się w normalnej szkole, wspólnie ze zdrowymi dziećmi. Niestety, z nielicznymi wyjątkami, uczelnie nie są wyposażone w najbardziej niezbędne: podjazdy dla wózków inwalidzkich, windy i specjalnie wyposażone w toalety, brak w nich także psychologów-specjalistów w dziedzinie specjalnej i psychologii klinicznej.
4
Jeśli w twojej okolicy nie ma ogólnokształcącej szkoły, w której dziecko było wygodne, to być może nauki w specjalistycznej szkole lub szkole z internatem. Są takie dla dzieci z zaburzeniami wzroku/słuchu, chorych na mózgowe porażenie dziecięce.
5
Powszechne dostaje zdalne nauczanie dzieci niepełnosprawnych. Ten sposób przewidziany dla dzieci, którym trudno wychodzić z domu. Każdemu takiemu dziecku odbywa się w domu dostęp do internetu i zainstalowany komputer z zestawem specjalnego sprzętu, w zależności od choroby. Komputery są instalowane i w szkole, nauczyciele pracują z dziećmi niepełnosprawnymi. Komunikacja między nauczycielem i uczniem dzieje się na skype. Dzieci słuchają wyjaśnień i odpowiedzialni za wykonane zadania.
6
W samym ciężkim wypadku specjaliści zarządzania edukacji omawiają z rodzicami, czego i jak uczyć dziecko z HIA, i stanowią umowę na usługi edukacyjne.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *