Jak zdobyć samochód dla osoby niepełnosprawnej

Każdy obywatel polski w wieku powyżej osiemnastu lat, nie ma do tego przeciwwskazań, ma prawo jazdy. Niepełnosprawność to nie wyrok автолюбителю. Aby, mając niepełnosprawności, kontynuuj jazdy, należy zainstalować w samochodzie sterowanie ręczne i złożyć go w odpowiedni sposób.

Jak zdobyć samochód dla osoby niepełnosprawnej

Instrukcja

1
Skontaktuj się oddział Interdistrict rejestracji egzaminacyjny, ustalasz dział Państwowej inspekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego (MREO POLICJI), gdzie trzeba będzie napisać oświadczenie o tym, że chcesz zainstalować ręczne sterowanie na samochód tej czy innej marki. Pobierz na oświadczeniu rezolucję odpowiedzialnego pracownika MREO.
2
Instalując w warsztacie ręczne sterowanie na samochód, zażądaj wystawienia takich dokumentów: certyfikatu zgodności na montaż sterowania ręcznego; TEN (warunki techniczne) na niniejsze urządzenie ręczne; oświadczenie-deklarację o проделанном ilości i odpowiedniej jakości wszystkich produkowanych prac w zakresie zmian w konstrukcji pojazdu; zamówienie-strój wykonanych prac związanych z instalacją sterowania ręcznego.
3
Po tym jak dostaniesz cały pakiet powyższych dokumentów, należy ponownie udać się w MREO. Istnieje rozkaz 12.40 GU POLICJI Federacji Rosyjskiej, na podstawie którego w rubryce „uwagi specjalne” paszport techniczny pojazdu pracownicy MREO należy umieścić oznaczenie „ręczne sterowanie”. W ten sposób dokonasz uzasadnione układ sterowania ręcznego na pojazd w oddziale państwowej inspekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego.
4
Niektóre oddziały POLICJI są ubezpieczone, zmuszając niepełnosprawnych otrzymywać nie tylko ten pakiet dokumentów, a jeszcze dodatkowe wnioski, świadczące o tym, że na swoim pojeździe w ogóle istnieje możliwość jakiejkolwiek konstruktywnej zmiany. Ale ta procedura wyraźnie nadmierne, biurokratyczne. W oświadczeniu-deklaracji uzyskanych przez ciebie w warsztacie, wyraźnie zaznaczono, jaki jest zakres prac, z jaką jakością został wyprodukowany na swoim pojeździe. Z tego oświadczenia-deklaracji musi przestrzegać, że nie ma żadnych zmian konstrukcyjnych w pracy samochodu wprowadzono nie było.
Należy zwrócić uwagę
Na całym świecie dla osób niepełnosprawnych, tworzone są równi ze wszystkimi obywatelami warunki do normalnego życia. Rosja na razie jest daleko w tyle w tej kwestii, ale w ostatnim czasie nastąpiło wiele pozytywnych zmian. Staraj się, aby udowodnić swój punkt widzenia w tej sprawie.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.