Jak wybrać podkład do akwarium

Jeśli chcesz, aby mieszkańcy akwarium byli zdrowi, wybierz dla niego odpowiedni grunt w specjalistycznym sklepie lub przygotować go samodzielnie, kierując się określonymi zasadami.

Jak wybrać podkład do akwarium

Instrukcja

1
Kup podkład w sklepie. Lepiej, aby był ciemnego koloru i, odpowiednio, nie odbijał światło i dobrze прогревался. Jeśli kupisz zbyt jasny podkład, to ryby będą zachowywać się niespokojnie, a u niektórych z nich może blady kolor. Ponadto, i korzenie roślin będą чахлыми, tak jak im się należy ciepło.
jak przygotować grunt. kwas
2
Jeśli zdecydujesz się przygotować podłoże do akwarium samodzielnie, wybierz ciemny żwir lub szary наносной piasek przezroczystych rzek i potoków. Nadaje się i bazaltowej gruz i żwir skał wulkanicznych, które uwalniają się stopniowo w wodę korzystne dla wzrostu roślin mikroelementy.
podkład użyć do akwarium
3
Uwaga: ważną rolę odgrywa i rozmiar ziaren gruntu. Tak jak w przestrzeń między nimi trafiają odpady i odchody ryb, podłoże musi zapewniać swobodny przepływ wody pomiędzy własnymi cząsteczkami (ich średnica – od 2 do 5 mm).
jak przygotować wodę do akwarium
4
Umyć szary piasek rzeczny (ziarno powinno być o średnicy 2-4 mm) tak, aby woda, w końcu stała się przezroczysta. Ułożyć im dno akwarium warstwą nie mniej niż 5 cm, Jeżeli istnieje możliwość, umieścić kawałki torfu i gliny w pobliżu korzeni roślin do ich uzupełniania.
lal zrobić szkieletowym akwarium jak zrobić drewniany akwarium własnymi rękami
5
Do akwarium z miękką wodą spłukać piasek w 30-40% kwas solny, wstępnie jej podgrzewanie. Wyrabiać ten skład aż do momentu, gdy chwilowo nie ustanie wydzielanie się pęcherzyków gazu. Następnie delikatnie spłukać wodą. Umieścić otrzymany w ten sposób podłoże w akwarium.
jak skleić akwarium
6
Wypłukać piasek rzeczny (o średnicy 1,5-2 mm) lub żwir (o średnicy 3-4 mm). Poczekaj, aż woda będzie klarowna. Następnie gotować mieszaninę przez 15 minut, stale mieszając. Potem jeszcze raz umyć w ciepłej wodzie. Grubość warstwy gruntu w tym przypadku zależeć będzie od gatunków roślin i wielkości akwarium, ale zwykle nie więcej niż 3-7 cm.
7
Tak jak stopniowo w аквариумном gruncie gromadzą się odchody ryb i mogą powoli gnić korzenie roślin, aktualizować go, należy raz na 2-5 lat. Częstotliwość wymiany zależy od ilości roślin, ilości ryb i jego składu.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *