Jak pozbyć się etykiety kota

Jeśli zwierzątko zaczyna spryskać moczu poza swoje miejsce, to nieprzyjemny zapach zaczyna rozprzestrzeniać się po całym domu. Oznaczone kotem obszary prania nie jest tak trudne, jak się pozbyć, delikatnie mówiąc, specyficzny „zapach”.

Jak pozbyć się etykiety kota

Trzeba

  • – sok z cytryny
  • – nadtlenek wodoru
  • – jod
  • – ocet
  • – szare mydło
  • – gąbka
  • – rękawice gumowe

Instrukcja

1
Czyszczenie испачканного miejsca proszku do prania lub хлоросодержащими środków do niczego dobrego nie doprowadzi, ponieważ może zaszkodzić przez drogi oddechowe kota, które wiele razy bardziej wrażliwe ludzkich. Znacznie bezpieczniej jest używać podczas sprzątania sok z cytryny. Koty odstrasza zapach owoców cytrusowych, dlatego оттирая po raz kolejny paul gąbką z mydłem, wysusz oznaczenia na terytorium cytrynowy, roztwór, zmieszane z wodą w połączeniu 1:1. Lub po prostu posypać myje miejsce sokiem z dowolnego cytrusów.
2
Jako utleniacz kocim moczu użyj jod. W 1 litrze wody rozpuścić 10-15 kropli jodu, a następnie praca w tym zaprawą palenisko smrodu. Jeśli etykieta jest świeże, w pełni podzielić enzymy znajdujące się w kocim moczu, pomoże szare mydło. A oto odświeżacze powietrza, olejki eteryczne są w stanie zamaskować zapach na stosunkowo krótki czas.
3
Aby pozbyć się kotów etykiet, należy również octowy roztwór. Rozpuścić jedną część octu z czterech części wody. Załóż na ręce rękawiczki, umyć испачканную terytorium wodą z mydłem, a następnie wytrzeć to miejsce roztworu octu. Skutecznie pomaga uporać się z oznaczeniami, nadtlenek wodoru. Chemiczne środki do usuwania etykiet i nieprzyjemnego zapachu można kupić w każdym sklepie zoologicznym. Ich wygodnie używać do mycia podłogi, linoleum, drzwi, butów, a także mebli i dywanu.
4
Aby kot przestał zostawiać ślady, należy go albo wykastrować, albo znaleźć mu parę dla случки. Rzecz w tym, że kot napisał terytorium nie jest szkodliwości, a na wezwanie instynktów. Przyczyną mimowolnego oddawania moczu może stać się choroby narządów wewnętrznych, więc kota trzeba pokazać weterynarza. Aby uniknąć ewentualnych kłopotów, upewnij się, że zwierzę szerokim tacą i świeże kocimi wypełniaczem.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *