Jak zbudować gniazda dla kur

Kury są jednym z najbardziej rozpowszechnionych gatunków ptaków, których hodowane w gospodarstwie domowym. Wielu hodowców kur wiedzą, jak czasem niewygodnie chodzić i zbierać niosących ich pupilami jaja po całym podwórku. Aby tak się nie działo, należy utworzyć dla nich pewne warunki, a mianowicie wyposażyć kurnik gniazda dla niosek. Zbudować je łatwo najważniejsze podejść do pracy z całą odpowiedzialnością i wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne wskazówki.

Jak zbudować gniazda dla kur

Trzeba

  • – arkusz sklejki lub tec;
  • – gwoździe;
  • – młotek;
  • – materiały do ściółki.

Instrukcja

1
Instalować gniazda zaleca się na długo przed rozpoczęciem skrętu niosek, tak jak kury muszą przyzwyczaić się do nich, i nieść swoje pierwsze jajko to właśnie tam. Przed przystąpieniem do budowy gniazd, zaznacz ich położenie. Musi być wygodny i dostępny dla kur. Najlepiej ustawić gniazda w ciemnym części kurnika, tak jak ptaki w okresie lay wolą odchodzi.
jak zrobić gniazdo dla papug własnymi rękami
2
Weź duży arkusz sklejki lub tec i z niego смастерите duży blok w kształcie prostokąta, przeznaczony dla 6 наседок. Następnie podzielić go na partycje. Rozmiar każdego gniazda powinna wynosić: długość 30 cm, szerokość 25 cm i wysokość 30 cm – dla jaj kur rasy, a jeśli trzymać kur мясояичной rasy, gniazda powinny być więcej – długość 40 cm, szerokość 30 cm, wysokość 35 cm.
jak zrobić gniazda курям
3
Po tym zrób wejście, którego szerokość – 20-25 cm, a wysokość 25 cm Przy wejściu załączyć mały orzech wysokości 5 cm, to zapobiegnie выкатывание jaj z gniazd. Należy także załączyć specjalną półeczkę, aby ptak mógł bez przeszkód dostać się do gniazda.
Jak zwiększyć produkcji jaj kur
4
Gdy gniazda są gotowi, преступайте do układania ściółki w nich. Do tego najlepiej pasuje trociny, suche cięcia siana lub słomy.
kurnik
Należy zwrócić uwagę
Bardzo często kury расклевывают tylko że niosący jajko, aby temu zapobiec, wykonaj w gniazdach pochylenie (nie więcej niż 10 stopni) i podstawić pod niego specjalny podajnik, w którym będą się toczyć jaja. Nie zapomnij w razie zanieczyszczenia zmieniać ściółkę w gnieździe.

Porada
Jeśli chcesz dowiedzieć się produkcji jaj każdą kurę, można wykonać tzw. kontrolne gniazda. Ich wejście wyposażona jest w specjalne urządzenie, które pozwala na kurczaku łatwo dostać się do gniazda, ale wyjść z niego samodzielnie u niej już się nie uda, tak jak się drzwi zamyka się automatycznie. Dach gniazd musi być z małym kątem do 45 stopni, to nie pozwoli ptaki siedzieć z góry na gnieździe i zanieczyszczać go.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *