Czym żywi się аквариумная ślimak

Ślimaki żyją w szerokim zakresie ekosystemów. Bagna, rowy, stawy, jeziora i rzeki są doskonałym środowiskiem dla ich siedlisk. Ampularii można trzymać w normalnym akwarium z wodą słodką. Doskonale dogadują się z większością ryb akwariowych, jeśli oczywiście te nie odnoszą się do rodzajów, питающимся skorupiaki. Ślimaki akwariowe – brzuchonogi a małże, są spiralnie skręcone zlew, a na głowie mają widoczne delikatne macki. W akwariach najczęściej zawierają cewek.

Czym żywi się аквариумная ślimak

Instrukcja

1
W naturalnych warunkach ślimaki żywią się głównie różnymi glonami i bakteryjnymi обрастаниями, które tworzą się w wodzie. W akwarium te zanieczyszczenia mają wygląd różnych szarym пленочек na szybach, liściach i powierzchni wody. Z dna, szyb i roślin ślimaki ociera się glony. Czasami są one обгладывают i delikatne młode rośliny, ale to się dzieje tylko w przypadku, jeśli улиткам brakuje żywności.
ампулярий
2
Większość ślimaków akwariowych woli jeść martwych lub umierają rośliny, dzięki czemu w akwarium zawsze jest obsługiwany stabilną jakość wody. Zdrowe rośliny mogą produkować cyjanki i inne szkodliwe substancje, które nie do przyjęcia dla wielu gatunków ślimaków.
jak hodować ślimaki акваиумных
3
Ślimaki jedzą prawie wszystko, co mogą w tej sprawie i połknąć: ogórki, szpinak, marchewkę, pokarm dla ryb, martwe ryby i ich jaja. Ponieważ żywić się mogą tylko bardzo miękkie żywnością, należy je karmić вареными warzywami lub консервированным szpinakiem. Nie chcą ślimaki i od скобленого mięsa i ошпаренного sałaty. Można im dawać i размоченный biały chleb, delikatnie podrzucając go w małe kawałki w wodzie. Należy uważać, aby z resztek tego pokarmu nie zanieczyścić wody.
za ślimaki w akwarium
4
Z górnej połowy stopy ślimaka robią mały lejek i wciągają w niej pokarm razem z folią, unoszące się na powierzchni wody. Po tym, jak lejek wypełniony niemal po brzegi, clam bardzo szybko zjada jej zawartość. Następnie nabiera kolejną porcję paszy.
ślimak dekoracyjne niż karmić
5
Улиткам wapń jest niezbędny do budowy swojego domku, więc pH wody powinna być nie mniejsza niż 7, a najlepiej zrobić go wyżej, tak jak jest to bardzo ważne. Jeśli woda jest zbyt miękka (z niską zawartością wapnia), to należy dodać drobno pokruszony marmur, wapień, muszli lub jeden z leków, które są sprzedawane w sklepach zoologicznych w celu zwiększenia twardości wody.
zawierać аквариумную ślimaka
Porada
Aby kontrolować populację ślimaków, nie zjedzony pokarm należy usunąć z akwarium po każdym karmieniu.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.