Jak wybrać krople od kataru

Katar (nieżyt nosa), pomimo pozornej prostoty tej choroby, w rzeczywistości może stanowić poważny problem. Istota polega na naruszeniu procesów normalnego krążenia krwi w błonie śluzowej nosa i sąsiadujących tkankach, co prowadzi do nadmiernej obrzęk, nieprawidłowe produktów i odprowadzania cieczy komórkami błony śluzowej. W wyniku tego zaburzenia odpływ zawartości z zatok przynosowych, co powoduje rozwój синуситов.

Jak wybrać krople od kataru

Instrukcja

1
Leczenie kataru nie powinno się zaczynać bez konsultacji z lekarzem – należy ustalić przyczynę choroby, rodzaj kataru (zakaźne, alergiczne, вазомоторный) i dobierać narzędzia, mające wpływ na nią wywiera minimalny wpływ na organizm w ogóle.
2
Wybór konkretnego narzędzia grypa w dużej mierze zależy od pacjenta – stężenie stosowanych środków zależy od wieku pacjenta i stanu jego zdrowia w ogóle.
3
Należy pamiętać, że popularne krople zwężające naczynia (preparaty typu „Нафтизина”, „Санорина”, „Галазолина”) mają dość krótki czas działania i wywierają toksyczny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i organizm. Ponadto, do nich rozwija się wciągająca, a pacjent nie może obejść się bez stałego przyjmowania coraz większych dawek tych kropli do nosa – rozwija się błędne koło. Takie krople od kataru kategorycznie zabronione wyznaczyć i stosować u dzieci przed osiągnięciem wieku jednego roku.
4
Pierwszeństwo w leczeniu nieżytu nosa należy dać krople na bazie oleju – takie preparaty nie пересушивают błony śluzowej, a w ich skład wchodzą wyciągi z roślin leczniczych, które mają wpływ leczenia miejscowego.
5
W praktyce pediatrycznej pierwszeństwo należy dać krople z antyseptyczne i łatwe прижигающим działania – „Протаргол”, „Коралгол”, ale lepiej ich używać tylko na zlecenie lekarza.
6
Najbardziej bezpieczne krople od kataru uważane za krople na bazie wodnych wywary i napary z ziół – rumianku, nagietka, dziurawca, szałwii, eukaliptusa, ale te środki działają bardzo krótkim czasie, i pochować je przypada 5-6 razy dziennie.
7
Można zakopać w nos krople i spraye, produkowane na bazie wody morskiej – „Аквамарис”, „Хьюмер”. Leki te normalizują skład назальной śluzu i poprawia stan błony śluzowej nosa, ich główną zaletą jest możliwość stosowania nawet u niemowląt i brak jakiegokolwiek toksycznego wpływu na organizm.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *