Jak zatrzymać krwawienie z żołądka

Jeśli u człowieka zaczynają się wymioty krwią i ciemny, prawie czarny stolec, czuje osłabienie, zawroty głowy, a widzisz, jak on zbladł i się spocił, staraj się natychmiast wezwać do domu lekarza. A jeszcze lepiej – po karetkę, ponieważ te objawy mogą być charakterystyczne dla żołądka krwawienie. A to bardzo poważnie – opóźnienie może kosztować pacjenta życia.

Jak zatrzymać krwawienie z żołądka

Instrukcja

1
Po tym, jak zadzwonił po karetkę, postaraj się stworzyć choremu człowiekowi spokojne otoczenie. Ułożyć go w pozycji poziomej i umieść na obszar brzucha (żołądka), bubble lub pakiet, termofor z lodem lub zimną wodą. Można nawet dać mu połknąć małe kawałki lodu. To może zmniejszyć utratę krwi. Ale pamiętaj, że pić i przyjmować żadnych pokarmów taki pacjent kategorycznie zabrania się.
2
Kiedy przyjedzie lekarz, postaraj się wyjaśnić mu okoliczności, które mogą prowadzić do krwawienia. To mogą być przewlekłe choroby żołądka, takie jak zapalenie oskrzeli lub zapalenie błony śluzowej żołądka; przebyte choroby i leczenie kortykosteroidami, aspirin, niesteroidowe leki przeciwzapalne, itp.; spożywanie alkoholu; już byli wcześniej krwawienia; kontakty z szkodliwych substancji podczas pracy zawodowej itp.
3
Zwykle w takiej sytuacji lekarz podejmuje decyzję wysłać pacjenta do szpitala, na oddział intensywnej opieki medycznej lub intensywnej terapii, ponieważ to właśnie tam musi być kwalifikowana miejsce krwawienia, jego przyczyny i określone sposoby rozwiązywania krwawienia i leczenia choroby, która spowodowała utratę krwi. Pomóż choremu spakować do szpitala.
4
Transport osoby z żołądka, krwawienia odbywa się w pozycji poziomej, z podniesionymi nogami, aby nie dopuścić do złego dopływ krwi do mózgu.
5
Gdy człowiek trafi do szpitala, powinien jednocześnie zatrzymać krwawienie, w celu ustalenia rozpoznania choroby, a także uzupełnić utratę krwi, jeśli jest ona duża, przypisując transfuzji krwi.
6
Jeśli raz ustalić źródło krwawienia nie można (bo to może być jak żółciopędny, jak i płucna lub krwawienie jelitowe), przeprowadza się badanie endoskopowe wprowadzenie sondy do żołądka. Ale do tego odbywa się tzw. terapii empirycznej. Polega ona przede wszystkim w промывании żołądka lodowatą wodą i wprowadzeniem leków, które zmniejszają kwasowość żołądka. W ten sposób uzyskuje się tymczasowe zatrzymanie krwawienia, i żołądek wyczyszczone od skrzepów krwi.
7
Jednocześnie prowadzone są badania krwi – kliniczne, testy krzepnięcia krwi (określony czas krzepnięcia krwi), biochemiczne, i na pewno są ustalane grupa krwi i czynnik rh. A po ustalenia dokładnej diagnozy pacjenta przypisywane są bierne leczenie lub operacja chirurgiczna.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.