Jak wybrać kabel hdmi

Kabel HDMI przeznaczony do transmisji danych wideo między urządzeniami, które mają złącze HDMI. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że ten kabel pozwala na przesyłanie tylko obraz, a nie dźwięk. Dlatego do transmisji dźwięku, należy kupić analogowy, optyczny lub cyfrowy kabel koncentryczny. Wybór kabla HDMI może stać się dla ciebie problemem. Dlatego też, musisz wiedzieć kilka rzeczy, które pomogą dobrać najlepszy kabel HDMI do swoich potrzeb.

Jak wybrać kabel hdmi

Instrukcja

1
Kategorie. Istnieją dwie kategorie kabli HDMI: pierwsze są przeznaczone do obsługi HDTV-rozdzielczość, inne są niezbędne do wysokiej rozdzielczości.
2
Długość. Zazwyczaj HDMI-kabel ma długość od 3 do 50 cali. Im dłuższy kabel, tym jest on droższy, a także wzrośnie utrata sygnału.
3
Aktywne HDMI-kable. Do specjalistycznych celów wielu producentów oferuje aktywne HDMI-kable. Takie kable wykorzystują różne technologie, za pomocą których stymulowane przesyłanie danych na duże odległości, poprawę jakości danych poprzez podłączenie zasilania.
4
Cena. Nie tylko sam kabel HDMI musi być wysokiej jakości, ale i złącza, za pomocą których łączy się z urządzeniami. Nie warto przepłacać za pozłacany kabel wysokiej jakości, nisko-klasą złącze do podłączenia do techniki.
Należy zwrócić uwagę
Wnioski. Wybierając kabel HDMI, należy zwrócić uwagę na obsługę sieci Ethernet dla nowych telewizorów z funkcjami sieciowymi jest to przydatna opcja, tak i być może kiedyś inne A/V technika nauczy się chodzić w sieć poprzez kable HDMI. W przeciwnym razie, jeśli nie umieścić na celu zaoszczędzić każdy złotych, można śmiało kupować kable przedziale cenowym 10-20$ za 2-3 metrowy model.

Porada
Przewód HDMI z Ethernet i jest przeznaczona do łączenia różnych elementów w sieci z prędkością do 100 Mb/s i połączenie tych składników z internetem. Funkcje kabla Ethernet, HDMI są dostępne, jeśli oba urządzenia obsługują sieci Ethernet HDMI. Bierz ten, który jest grubszy Zobacz specyfikacje i wybierz z maksymalnym przekroju skręconych par, może być Inakustik Star HDMI. Jeśli jest możliwość, należy użyć kabla o mniej niż 1 m.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.