Jak wybrać cel w 2017 roku

Wybór celu – nie jest tak łatwym zadaniem, jak to się wydaje na pierwszy rzut oka. I traktować je należy z całą starannością. W przeciwnym razie ten, kto nie chce wybierać sam swoje własne cele – naraża się na całe życie wcielać niepowołane. A jak powiedział ktoś mądry, nie ma większego nieszczęścia, niż do końca życia się okazać, że wszystkie wyznaczonym ci czas spędziłeś na cudzych polach bitew.

Jak wybrać cel

Trzeba

  • – uchwyt
  • – papier

Instrukcja

1
Większość celów трудноосуществимы dlatego, że niejasno sformułowane. Większość ludzi w ogóle nie wiedzą, co im się należy. Jeśli nie wiesz, dokąd idziesz, z pewnością nie przyjdziesz tam. A dlatego, weź kartkę papieru, długopis i wypisz wszystkie swoje pragnienia, ponieważ niektóre z nich mogą być celami.
Wypisuj go konkretne cele, a nie niejasne a ’ la „znaleźć ciekawą pracę” lub „dobrze żyć”. Odpowiedz sobie na pytania o to, ile metrów musi być w wybranej dużym mieszkaniu, jaki rodzaj działalności chcesz robić, jakiego koloru salon u swojego przyszłego samochodu.
Maksymalnie ogranicz swoje pragnienie. Jeśli to nie ulega konkretyzacji, więc nie jest to celem wcale lub cel, ci narzucona z zewnątrz.
Koniecznie sprawdź wszystkie swoje cele „wszy”, czyli na przynależność właśnie ci, a nie swojej cioci czy rodzicom. To jest jej osiągnięcie będzie korzystne przede wszystkim dla siebie.
2
Celem dotyczące twojej samorealizacji, musi leżeć na przecięciu wielu sfer swoich zasobów, możliwości i talentów, a także pragnień. Czyli osiągnięcie i (to ważne!) proces osiągnięcia tego celu musi wywoływać u ciebie uczucie przyjemności, szczere zainteresowanie; trzeba mieć skłonność do działań związanych z celem (kochać się malować, na przykład, chcąc stać się artystą) i mieć pewne zasoby (mieć dobry wzrok, spostrzegawczość, pewną mentalność). Jeśli cel nie spełnia tych kryteriów – śmiało z niej poddawaj się.
3
Określ termin realizacji cele i kroki, które trzeba podjąć, aby ona реализовалась. Niech czasie zostaną przybliżone, ale kroki zawiera opis szczegółowy. Ocenić, jakich zasobów brakuje na realizację celów i wymyślić sposoby, aby zdobyć te zasoby.
Na przykład, aby tworzyć genialne dzieła malarstwa, być może nie wystarczyć zawodowego (poszukuje nauczycieli lub idziemy na profil UCZELNI) i materialnych składników (płótno, profesjonalne farby, pędzle, warsztat, określona natura i tak dalej).
Należy zwrócić uwagę
Cele mogą być fałszywe lub „zabawki”, ale całkiem подменяющими sobie prawdziwe cele. Do zabawką cele człowieka są te, które nie mają nic do realizacji jego potencjału. Przykład: zbieranie znaczków, kolekcje markowych ubrań. To jest gra w poszukiwaniu celu.

Porada
Zamiast długopisu i papieru można korzystać w dowolnym edytorze tekstu. Jednak z pewnością zapisz plik lub kartkę z выписанными celami i od czasu do czasu zastanowić się, jak daleko zaawansowane w realizacji wybranych celów.

logo
Kategoria:
Praca nad sobą

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.