Jak wybrać baterię słoneczną

Bateria słoneczna – jest to czujnik fotoelektryczny generator prądu stałego, wykorzystujący efekt konwersji energii słonecznej w elektryczną. W nich użyto właściwości półprzewodników, wykonanych na bazie kryształów krzemu.

Jak wybrać baterię słoneczną

Instrukcja

1
Należy pamiętać, że przy wyborze systemu paneli słonecznych, który pasuje do twojego domu, istnieje kilka czynników. Po pierwsze, to właściwości klimatyczne miejscowości, w której znajduje się mieszkanie. Od tego zależy długość słonecznych nad swoim domem i akumulatorem, i, odpowiednio, i czas gromadzenia energii słonecznej. Określ, jak odpowiednia masz teren dla lokalizacji słonecznych na mapie oświetlenia.
2
Należy zwrócić uwagę przy wyborze baterii słonecznej oraz ilość ciepła, którą chcesz uzyskać w wyniku. Wariant optymalny – bateria, która może pokryć od czterdziestu do osiemdziesięciu procent zapotrzebowania na ciepło. Systemy, które mają mniejszą skuteczność, mogą zrobić bardzo drogie. Również w tym przypadku należy wziąć pod uwagę możliwość projektowania i obliczenia mocy systemu. To gwarantuje niezawodność uzyskanych systemu i możliwość konfrontacji działania siły wyższej (odłączenie od źródła energii elektrycznej, zła pogoda). Powierz te obliczenia specjalistów.
3
Należy zwrócić uwagę na producenta baterii słonecznej, a także na materiał, z którego wykonany jest фотоэлектронный element modułów. To może być regularny lub monokrystaliczny krzem. Od tego zależy cena, WYDAJNOŚĆ, a także czas pracy na baterii. Monokrystaliczny krzem – materiał odporny na różnych agresywnych czynników atmosferycznych, SPRAWNOŚĆ akumulatorów wykonanych z niego, może wzrosnąć do 20%. W sprzedaży pojawiły się również мультикристаллические baterii, wykonane z поликристаллов, ale nazwane tak, aby wprowadzić kupującego w błąd. Przykład użycia polikrystalicznych elementów to ogrodowe lampiony, które pracują znacznie mniej a drugi sezon użytkowania.
4
Należy pamiętać również, że grubość ogniwa fotowoltaiczne zapewni emisję elektronów na dożywocie, a oto grubość folii zapewnia tylko cena, do czego dążą chińscy producenci. Zwróć uwagę na strukturę powierzchni szkła, jeśli jest текстурированное, moc sygnału promieniowania będzie zwiększona o 15%, a dzięki temu wzrośnie WYDAJNOŚĆ baterii słonecznej, szczególnie w pochmurne porze roku.
logo
Article Categories:
Elektronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *