Jak wybrać adapter bluetooth

BlueTooth-adaptery – to urządzenia przeznaczone do odbioru i przesyłania informacji w odpowiedniej bezprzewodowo. Zwykle stosuje się je w połączeniu ze stacjonarnymi i mobilnymi komputerami, ale mogą być i inne opcje.

Jak wybrać adapter bluetooth

Instrukcja

1
Zacznij od określenia celu nabycia BlueTooth adapter. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ wiele przejściówki nie działają ze wszystkimi możliwymi urządzeniami. Jeśli chcesz podłączyć zasilacz, powiedzmy, do telewizora, a następnie wybrać sprzęt, który nie wymaga instalacji dodatkowych sterowników. Takie BlueTooth-adaptery są nieco droższe, jednak są najbardziej uniwersalne.
2
Należy zwrócić uwagę na szybkość przekazywania informacji, obsługiwaną przez BlueTooth-adapter. Jest to bardzo ważna cecha, jeśli planujesz używać urządzenia do podłączenia telefonu komórkowego jako modemu. Lepiej kupić adapter, zdolne do pracy z prędkością 50-60 kb/s.
3
Do podłączenia do komputera urządzeń bezprzewodowych, na przykład klawiatury lub urządzeniami wskazującymi, potrzebny jest specjalny adapter, zdolne do pracy z urządzeniami HID. Warto zauważyć, że niektóre karty są w stanie synchronicznie obsługiwać kilka urządzeń. Jeśli planujesz podłączyć do komputera PC różne urządzenia bezprzewodowe, wybierz wielofunkcyjny adapter BlueTooth.
4
Jeszcze jedna ważna cecha – zakres propagacji sygnału. Kup adapter BlueTooth Class 1, jeśli masz zamiar używać go w połączeniu z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym. Maksymalna odległość pomiędzy urządzeniami wynosi do 100 metrów na otwartej przestrzeni. W mieszkaniu lub domu, wskaźnik ten spada do 30-40 metrów. Class 2 jest przeznaczony na tworzenie sieci, zasięg sygnału, który wynosi 10 metrów.
5
Jeśli będziesz podłączyć adapter do komputera mobilnego, użyj mini-urządzenia. To uchroni ich od przypadkowego uszkodzenia i pozwala jednocześnie korzystać z portów USB, które znajdują się zbyt blisko siebie.
logo
Kategoria:
Elektronika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.