Jak wybrać odtwarzacz dvd

Na obecnie zakup odtwarzacza DVD nie staje się dużym problemem. W wielu sklepach można znaleźć szeroki wybór modeli odtwarzaczy, który zadowoli nawet wymagającego klienta. Aby dokonać właściwego zakupu, należy znać podstawowe funkcje odtwarzacza DVD.

Jak wybrać odtwarzacz dvd

Instrukcja

1
Formaty wideo. Każdy model odtwarzacza DVD musi odtwarzać formaty VCD i SVCD – wideo, które są zapisane na zwykłych CD-rom-ach. Ale teraz takie formaty nie mają tak dużego rozpowszechnienia, z powodu słabej jakości wideo. Bardziej popularnym formatem jest MPEG-4. Pozwala on na odtwarzanie wysokiej jakości wideo na płytach CD.
2
Formaty audio. Większość modeli przegrywają zwykłe CD, mp3 i wma. Ale najbardziej interesujące wsparcie dla DVD-Audio i SACD – formatów z wysokiej jakości dźwiękiem. Choć w praktyce te formaty na razie jeszcze nie są szeroko rozpowszechnione, ponieważ wymagają one dobrej звуковоспроизводящей aparatury.
3
Wyjścia. Odtwarzacze DVD mogą być wyposażone w następujące wideo: S-Video, SCART, YcbCr, VGA, RGB, kompozytowe i wyjście obrazu bez przeplotu. Aby określić potrzeby, należy przeczytać instrukcję obsługi do telewizora. Wyjścia audio: audio 5.1, stereo, cyfrowe i optyczne, wejście mikrofonu i wyjście słuchawkowe. Obecność wyjścia cyfrowego pozwoli na osiągnięcie wysokiej jakości dźwięku nawet z taniego odtwarzacza DVD.
4
Ochrona. DVD-video może być chronione przed kopiowaniem na kasety wideo i wyposażone koncepcją strefowej ochrony. Czyli dyski zakupione w jednym regionie (na przykład, w Ameryce), nie będzie w stanie odtworzyć w innym (Europie). Dlatego trzeba sprawdzić odtwarzacz DVD na brak ochrony (w cenniku powinno być napisane „мультизональный”).
5
Dodatkowe opcje. Wiele odtwarzaczy DVD może odtwarzać obrazy w formacie JPEG i Kodak Photo CD. Funkcja ta będzie przydatna dla właścicieli aparatów. Wielu może się podobać kątem karaoke – podłączenie mikrofonu, można wykonywać ulubione piosenki.
logo
Article Categories:
Elektronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *