Jak wstawić klip do prezentacji

Aby wstawić klip do prezentacji należy zwrócić uwagę przede wszystkim na obsługiwanych wersji programu formaty rekordów. W przypadkach niezgodności z wymaganiami programu, wykonanie tej czynności może być niemożliwe.

Jak wstawić klip do prezentacji

Trzeba

  • – program MS Power Point;
  • – program – dekoder.

Instrukcja

1
Przed dodaniem wideo do prezentacji Power Point zwróć uwagę na format pliku, ponieważ on musi być obsługiwany przez wersję zainstalowanego na komputerze oprogramowania Microsoft Office.
2
Jeśli format nie jest obsługiwany, należy przejść bezpośrednio do procesu dodawania filmu, jeśli rozdzielczość nie do przyjęcia dla tego programu, pobierz i zainstaluj na komputerze program-konwerter plików wideo, działający z określonym i skończonym rozszerzeniem. Po zdekodowaniu wybierz film w programie Power Point po otwarciu prezentacji.
3
Otwórz swoje pokazy slajdów, które chcesz w przyszłości dodać wcześniej przygotowany film. Otwórz menu aplikacji „Wideo i dźwięki” na karcie elementów wstawiania, naciśnij na wybór filmu z pliku i wprowadź w oknie dialogowym ścieżkę do katalogu zawierającego sekwencję wideo.
4
Dodaj film, wcześniej zaznaczając go przyciskiem myszy. Zaznacz uruchom w trybie automatycznym lub określonej kolejności i zastosuj zmiany. W przypadkach, gdy rozdzielczość wideo będzie stanowić nieobsługiwanym oprogramowaniem, katalog jest pusty, lub pojawią się inne pliki, których obsługuje. Ich uprawnienia zostaną określone w najniższej dolnej linii.
5
W wersji Power Point 2007 roku zaznacz również opcję „Wstaw”, ale tu już przejść dalej do klipów multimedialnych. W tym przypadku liczba formatów obsługiwanych plików zwiększa się. W wersji Power Point 2010 w normalnym trybie wyświetlania slajdów, wybierz slajd, do którego chcesz wkleić fragment. W menu wstawianie klipów multimedialnych oraz wybierz żądany plik. W tej wersji oprogramowania obsługiwana jest również wstawianie plików wideo w formacie FLV, to odróżnia ją od 2007.
Porada
Edytuj nagrywania przed rozpoczęciem pracy z prezentacją.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.