Jak wiązać szal na szydełku schemat

Związana z rękami szal nigdy nie wyjdzie z mody. Może ozdobić letni strój i ogrzać w zimne zimowe wieczory. Jeśli masz pod ręką z hakiem, to połączyć luksusowego ажурную lub ciepły szal nie będzie trudne. Najważniejsze – aby zdecydować się i wybrać odpowiedni model i schemat dziewiarskich.

Jak wiązać szal na szydełku schemat

Trzeba

  • – przędzy na drutach;
  • – szydełko odpowiedniego pokoju;
  • – schemat dziewiarskich.

Instrukcja

1
Wybierz model i rozmiar produktu. Pamiętaj, że szali mogą się różnić co do wielkości, dlatego zwracaj uwagę na rozmiar produktu. Jeśli po raz pierwszy вяжете lub doświadczenie szydełku masz mały, to ma sens dobrać na początek prostą. wybierając się w czasopiśmie lub internecie schemat dziewiarskich, nie zapomnij skopiować technologię wykonywania pracy i listę tego, co należy do robótek na drutach.
2
Zaopatrz się w odpowiednią przędzy. Często w czasopismach w szydełkowania wskazują, waga, materiał, grubość i kolor przędzy. I jeśli wybór koloru – kwestia gustu, to pozostałymi punktami lepiej nie lekceważyć. W przeciwnym razie produkt może się różnić od oryginału na zdjęciu. Pamiętaj, że najczęściej ciepłe szale dzieję z użyciem wełny lub moheru, a kabaretki i drobne wyroby z pięknym wzorem są z nici bawełnianych z dodatkiem wiskozy lub люрекса.
3
Wybierz hak pożądanego rozmiaru i kształtu. Często pokój haka jest podana w opisie, ale jeśli twoja przędza bardziej gruba, lub odwrotnie, tonka, podnieś hak żądanej grubości. Sprawdź, czy nie ma odprysków, są przeszkadza przy drutach i często zrywają roboczą wątku.
4
Zapoznaj się ze schematem na drutach i umownymi oznaczeniami. Uważnie przeczytaj je i spróbuj połączyć małą próbkę (fragment). Zobacz, czy wykonane próbki produktu na rysunku. Jeśli sam motyw nie jest podobny, sprawdź jeszcze raz schemat, być może popełniłem błąd w obliczeniach lub zagubienia znamionowa.
5
Roboty na drutach szale. Przeczytaj opis pracy (technologię wykonania). Zwiąż produkt według schematu i opisu. Należy pamiętać, że modele mogą вывязываться jednym ścierną lub spotykać się z odpowiedniej ilości poszczególnych motywów. Najczęściej w цельновязанных шалях pracę zaczynają od połowy ogółu strony, stopniowo zwiększając płótno. Zbierając szal z fragmentów, uważaj, aby umieszczano dokładnie, wtedy na gotowym produkcie nie będzie „pęcherzy i fałd.
6
Praca gotowy szal. Moczyć gazę. Zawiń szal w gazę i lekko wycisnąć. Surową szal wstrząsnąć i nałożyć na оризонтальной powierzchni, dopasowując orientację brzeg.
Porada
Jeśli nie możesz znaleźć legendy, dokładnie przekartkuj cały magazyn w szydełkowania. Czasami oznaczenia umieszczone na jego ostatniej stronie.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.