Jak używać olej rycynowy do rzęs

Olej rycynowy – substancji, które dostają się w wyniku prasowania na gorąco nasion rącznika zwykłej. Używają go w kosmetycznego, perfumeryjnego i branży medycznej. Olej rycynowy niezwykle przydatne do rzęs. Można go używać jako osobne narzędzie, a także w połączeniu z innymi składnikami.

Jak używać olej rycynowy do rzęs

Trzeba

  • – olej rycynowy;
  • – sok z marchwi;
  • – masło brzoskwini;
  • – olej migdałowy;
  • – olej łopianu;
  • – sok z aloesu;
  • – olej roślinny;
  • – ekstrakt z rumianku;
  • – ekstrakt z nagietka;
  • – szczoteczka do rzęs.

Instrukcja

1
Delikatnie nałóż olej rycynowy na ścieżce wzrostu rzęs za pomocą miękkiej szczoteczki do czyszczenia. Tej procedury zaleca się 3-4 razy w tygodniu. Olej rycynowy doskonale wzmacnia i odżywia rzęsy, pobudza ich wzrost. Należy zachować ostrożność: w przypadku kontaktu z oczami należy przemyć je zimną wodą.
2
Do wzrostu rzęs użyj olej rycynowy w połączeniu z морковным sokiem. Aby to zrobić, wymieszać je w równych proporcjach. Wiadomo, że marchew wzbogacona w witaminę A, która korzystnie wpływa na wzrost rzęs.
3
Przeciw wypadaniu rzęs wymieszać 1 część migdałów, 1 część brzoskwini i 1 część oleju rycynowego. Jeśli boisz się podrażnienia błon śluzowych lub twoje oczy są bardzo wrażliwe, środek nakładać tylko na końcówki. Olej nadal пропитает rzęsy w całości, równomiernie распределившись na całej długości.
4
Mieszanka репейного i oleju rycynowego stosowana do usuwania kosmetyków do makijażu oczu, jak i do zasilania rzęs. W ten sposób uzyskuje się podwójna korzyść z zabiegu – oczyszczanie i pielęgnacja. Dokładnie wymieszać dane składniki w równych proporcjach, dodając trochę soku z aloesu. Otrzymany balsam delikatnie nałóż na rzęsy za pomocą szczoteczki do czyszczenia. Powtarzaj tę czynność, 1-2 razy w tygodniu w ciągu miesiąca. Przez 2-3 miesiące kurs można powtórzyć.
5
Dla łagodzenia i zasilania twoich rzęs idealny środek na bazie roślinnego (słonecznikowego lub oliwy z oliwek) oleju. Rycynowy i olej roślinny wziąć w równych proporcjach i delikatnie podgrzać. Otrzymaną остуженное środek stosować 1-2 razy w tygodniu na wcześniej oczyszczone rzęsy. Jako dodatkowy komponent można również użyć пихтовое lub olej z rokitnika.
6
Za pomocą oleju rycynowego można również przygotować leczniczy eliksir dla skóry powiek i rzęs. Aby to zrobić, wymieszać 1 część ekstraktu z nagietka (oleju), 1 część ekstraktu z rumianku (oleju), 1 część oleju rycynowego. Otrzymany środek delikatnie nanieść na wcześniej oczyszczoną skórę powiek i rzęs, unikając kontaktu z oczami. Ten eliksir korzystnie wpływa na strukturę włosów, poprawia wewnątrzkomórkową przemianę tkanki, łagodzi napięcie i zmęczenie mięśni, ma działanie anty-alergiczne i przeciwzapalne.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *