Jak uzyskać podtlenek azotu

Związek chemiczny N2O, lub jak to nazywa podtlenek azotu, często używają w celu uzyskania maksymalnej mocy od układu napędowego. Ale nie można go stale stosować. Ten bezbarwny, niepalny gaz o bardzo przyjemnym słodkawym zapachu sprawia, że pracować silnik na potęgę. Ale przy tym się trzeba zdecydować, jak go będziesz otrzymywać: przygotujesz samemu lub po prostu kupić go w butli.

Jak uzyskać podtlenek azotu

Trzeba

  • – suchy azotan amonu;
  • – elektryczny grzejnik z regulatorem temperatury;
  • – laboratoryjne do przeprowadzania eksperymentów chemicznych.

Instrukcja

1
Pamiętaj, aby przygotować podtlenek azotu, konieczna laboratorium, w którym będzie trzeba ściśle przestrzegać warunków przebiegu reakcji chemicznych. Proces ten może być bardzo niebezpieczne. Przygotuj wszystkie niezbędne laboratoryjne warunki, które bezpośrednio zależą od wybranej metody otrzymywania związków chemicznych N2O.
2
Uzyskaj podtlenek azotu za pomocą najbardziej popularny sposób – rozkładu termicznego w laboratorium suchego azotanu amonu. Samodzielnie tlenek диазота można zrobić przez ogrzewanie urządzeniem elektrycznym suchego azotanu amonu, tak jak jest to аммиачную saletrę, którą stosuje się do produkcji materiałów wybuchowych. Dlatego temperatura grzania powinna być nie wyższa niż 270 stopni Celsjusza. W przeciwnym razie w trakcie reakcji chemicznej może wystąpić silny wybuch.
3
Będzie lepiej, jeśli można zorganizować proces nagrzewania amonu tak, aby była możliwość wyjścia samego chłodzenia, a także wystawiono terminowe gromadzenie bezbarwnego gazu. Powoli w odpowiednim pojemniku powinien gromadzić się poszukiwany N2O. Mimo, że jest tylko w określonych warunkach gęstnieje w bezbarwny płyn, można go uzyskać w domowym laboratorium znacznie szybciej, jeśli ciśnienie będzie pasował do 40 atmosfer.
4
Wykonać ogrzewanie 73%-th kwasu azotowego wraz z сульфаминовой kwasem, jeśli chcesz uzyskać N2O w inny sposób. Wariant ten jest bardziej wygodne i świetnie nadaje się do domowych warunków. Jest również taka opcja gotowania bardzo często wykorzystują do produkcji przemysłowej azotu.
5
Ale pamiętaj, że w przypadku nieprzestrzegania środków ostrożności сульфаминовая kwas może powodować oparzenia skóry oraz błon śluzowych. Więc wejdź do laboratorium należy w opasce na twarzy i w rękawiczkach. Staraj się jak najmniej czasu spędzać w pobliżu par azotu, ponieważ mogą one powodować podrażnienie dróg oddechowych, a także pozostawić na skórze owrzodzenia.
logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *