Jak utworzyć dziennik u siebie w komputerze

Prowadzenie dziennika często pomaga nie tylko zachować wspomnienia o wszelkich zdarzeniach, myślach lub nastroju, czasami jest to zajęcie może stać się narzędziem samodoskonalenia — jednym z elementów treningu autogennego. Jeśli nie uważasz, że dziennik musi być odręcznym, skorzystaj z możliwości, które są dostępne dla użytkowników nowoczesnych komputerów.

Jak utworzyć dziennik u siebie w komputerze

Instrukcja

1
Najprostszym dziennikiem może stać się zwykły Notatnik – podstawowy edytor tekstu, który jest instalowany wraz z systemem operacyjnym Windows. Możesz w nim tworzyć nowe wpisy, utrzymując każdą w osobnym pliku, a można odpalić nowy plik dla każdego kolejnego miesiąca lub roku. Jeśli w pierwszą linię pustą stronę można zapisać .LOG, to Notatnik przed każdym nowym wpisem będzie automatycznie dodawać datę i czas.
2
Znacznie większe możliwości w zakresie zapisów pamiętnika może zapewnić procesor tekstu Word z popularnego pakietu programów Microsoft Office. Z jego pomocą można zaznaczać poszczególne czcionki, kolor tekstu i tła, wstawiać aktywne linki z internetowymi adresami, obrazy (wliczając tło), emotikony itp. Ponadto, w edytorze tekstu można tworzyć spis treści – zbiór linków, aby przejść do wpisów każdego nowego miesiąca, roku, tygodnia. W internecie można znaleźć szablony do projektowania stron pamiętnika. Niektóre z nich można nawet nie szukać samemu, jeśli używasz wersji programu Word 2007 lub 2010 – wybierz w menu w sekcji „Utwórz”, a następnie znajdź i kliknij sekcję „Zapisu”, a w nim folder „Pamiętniki”. W środkowej kolumnie zostanie załadowany zestaw dostępnych wzorów szablonów, z których wybrać najbardziej odpowiedni i kliknij przycisk „Prześlij”.
3
Istnieją aplikacje przeznaczone specjalnie do prowadzenia dzienniczka. Wybierz i zaznacz jedną z nich, jeśli chcesz maksymalnie uwolnić się od rutynowych operacji z plikami. Na przykład, aplikacja Efficient Diary posiada interfejs w języku rosyjskim i wiele możliwości edytora tekstu w zakresie zapisów dziennika. Poza tym ja sama zajmuje się ostatecznym ustaleniem rekordów, tworzy spis treści i może je sortować według daty, tematu, według grup tematów lub nawet do pogody czy nastroju, nastawionego w zapisach. Podczas tworzenia dziennika program oferuje ustawić hasło dostępu do niego – jeśli chcesz, możesz prowadzić dwa takie pamiętnika, jeden z nich zamykając od obcych hasłem.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.