Jak uszyć rolety

Zupełnie nie musisz kupować już gotowe zwykłe rolety. Można je wykonać samodzielnie, co czyni je dokładnie takie, jakie pasują do twojego wnętrza idealnie. W takim przypadku zasłony uzyskuje się oryginalnymi i jedynymi w swoim rodzaju.

Jak uszyć rolety

Trzeba

  • – z włókna szklanego lub tkaniny na zasłony;
  • – stalowa linijka, nożyczki;
  • – gwintowane, haki;
  • – klej.

Instrukcja

1
Żaluzje można zrobić z wszelkich dostępnych środków: tkaniny, kawałki skóry lub futra, niektórzy robią zasłony nawet z CD, kalendarzy i pocztówek! Można skorzystać z klasycznym materiałem do żaluzji – tapetami z włókna szklanego. Dokładnie zmierzyć długość i szerokość okna. Wybierz odpowiedni materiał dla przyszłych zasłony. Tkanina powinna być zgodna ze stylem pomieszczenia, a z włókna szklanego można samodzielnie pokolorować. Starannie rozważyć szerokość pasów ruchu żaluzji. Zazwyczaj wchodzą na siebie nie mniej niż jeden centymetr.
2
Wytnij z włókna szklanego na równe paski linijki stalowe lub drewniane szafy. Dołącz do żaluzji gwintowane, haki. Do dekoracyjny hak przybić do małej drewnianej pokładzie, jej szerokość powinna być równa szerokości paski żaluzji. Umieść górną krawędź taśmy na płytę z hakiem, następnie ułożyć taką samą deskę, tylko bez haka. Przymocuj konstrukcję za pomocą gwoździ lub kleju. Z pomocą tych samych haczyków żaluzje i będą poruszać się.
3
Gotowe płytki można malować na różne kolory. Do tego nadają się farby akrylowe, które szybko schną i nie blakną na słońcu. Rolety z tkaniny sprawiają, że jest trochę inaczej. Wybierz rolkę tkaniny z określoną kolorystyką i wzorem. Wyciąć odpowiedni rozmiar pasa, odwróć je stroną zadrukowaną skierowaną w dół. Zszyć ze sobą dwa paski, nie zabezpieczyć jedną krawędź. U ciebie musi być coś na kształt rękawa. Z tych podwójnych poprawek i będą składać się zasłony.
4
Wykręć tkaniny, stroną zadrukowaną skierowaną na zewnątrz. Sew pozostały odklejony krawędzi. Zamocować haki można tak samo z pomocą deski. Żaluzje z nietypowych materiałów (tkaniny patchwork, starych płyt i wiele innych) również jest bardzo prosta. Trzeba tylko połączyć wszystkie szczegóły. Kawałki tkaniny, skóry lub futra można uszyć. Twarde materiały do uszczelniania miedzianym drutem. Do tego należy wywiercić małe otwory w nich. Gdy rolety będą w pełni gotowe, umieścić je na półkę.
logo
Article Categories:
Dywany, zasłony, tkaniny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *