Jak uszyć grzywkę

Frędzle, różnorodność faktur i kolorów, które po prostu szokujące, służy jako doskonały element dekoracji wnętrz tradycyjnych dekoracji firan i swags. Również bardzo przydatne są frędzle jako wykończenie krawędzi odzieży (np. szalem lub poncho), na npp spódnic i sukienek, a także w рукавам, кокетке i nawet z wyglądu pionowego szwu spodni.

Jak uszyć grzywkę

Trzeba

  • – taśma z frędzlami;
  • – nici;
  • – igła;
  • – podstawowy produkt.

Instrukcja

1
Pracować z frędzlami nie jest łatwe, więc jak ona może ściągnąć miejsce szycia. Więc, to jest ozdoba wymaga obowiązkowej наметке na podstawowy wyrób. Należy to zrobić w taki sposób, aby podstawa fringe „siedziała” na tkaniny swobodnie, trochę z zasiłku, to podczas szycia będzie mniej dobrać materiał. Dlatego taśmę należy brać z zapasem, biorąc pod uwagę, że „kradnie” część tkaniny. Czasami uszyć kontrastowy kolor dekoracji, dlatego należy korzystać z nićmi w różnych kolorach. W tym przypadku górna nić powinna dopasować brzmienie fringe, a dolny koloru tkaniny.
2
Jeśli chcesz uszyć mały fragment dekoracji, to najlepiej zrobić to zwykłą maszynę do szycia, igły ręczne. W tym przypadku polega marszczenie tkaniny będzie ograniczone do minimum. Podczas dekoracji na tyle duża, lepiej posługiwać się maszyną do szycia lub оверлоком. Ostatnia opcja jest najbardziej optymalny, ponieważ jego funkcje pozwalają przyszyć różne rodzaje biżuterii, bez deformacji podłoża. Na zwykłym samochodem można to zrobić za pomocą zwykłej prostej linii (dopuszczalne podwójne) lub zygzakiem.
3
Fringe na krawędzi produktu. Zostały przycięte zwykłym ściegu lub ogarnęła krawędzi produktu ściegiem zygzak. Baste plecionki z frędzlami na przedniej stronie materiału z lekkim zasiłku. Jeśli element wystroju szeroki, to zrób równoległą наметку w pewnej odległości od pierwszego. Przeprowadź najpierw jedno miejsce w samochodzie (na górnej krawędzi taśmy), a następnie drugą. Należy przy tym mocno naciągnąć tkaninę, co pomoże uniknąć silnej deformacji materiału.
4
Frędzle w środku produktu. Czasami trzeba przyszyć grzywkę na кокетке, zewnętrznym bocznych szwach spodni (np. strój kowboja). Zrób наметку taśmy z tkaniny (jeśli frędzle szeroka, to dwa równoległe szwy), po czym pristrochite jej samochodem lub оверлоке, przy tym trochę rozciągania. Tak samo jak w pierwszym wariancie, można wykorzystać prostą linię lub zygzak. Ostatni rodzaj ściegu (przy braku оверлока) daje mniejszą ściąganie materiału. Po zakończeniu pracy należy отпарьте produkt od wewnątrz. Jeśli fringe ma wytłoczony strukturę, to wygładzenie należy produkować, podkładając pod produkt miękką podstawę.
Porada
W przypadku szycia na maszynie, staraj się trochę rozciągnąć podstawowy wyrób. W tym przypadku ściąganie materiału będzie ograniczone do minimum.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.