Jak ustawić podgrzewacz przeciw zamarzaniu na WAZ

Wodne ogrzewanie postojowe przeciw zamarzaniu – niezastąpione urządzenie ułatwiające rozruch silnika w najsilniejsze mrozy. Dla samochodów VAZ jest to szczególnie ważne, ponieważ są one „nie lubią” ekscytować zimą. Instalacja autonomicznego podgrzewacza przeciw zamarzaniu – dobre rozwiązanie tego problemu, całkiem możliwym do zrealizowania na własną rękę.

Jak ustawić podgrzewacz przeciw zamarzaniu na WAZ

Trzeba

  • – wodne ogrzewanie postojowe;
  • – płyn chłodzący (roztwory);
  • – pojemnik do zbierania przeciw zamarzaniu;
  • – importowane opaski;
  • – zbrojone węże systemu chłodzenia.

Instrukcja

1
Odłącz wszystkie przewody od zacisków akumulatora. Spuścić ciecz chłodzącą w wcześniej przygotowane pojemność. Później, zdobywając doświadczenie w montażu podobnych systemów, można montować grzejników bez spuszczania przeciw zamarzaniu.
2
Zdejmij zaślepkę z заборного króćca pompy paliwa i zaznacz na niej wąż z zestawu do подогревателю. Aby uniknąć korków powietrznych, wszystkie połączenia rurek paliwowych spędzasz na styk.
3
Montaż urządzenia należy ustawić na śruby mocowania wspornika przedniego zawieszenia silnika. Aby to zrobić należy odkręcić nakrętkę na tym sworzniu, zainstaluj na nim uchwyt mocowania podgrzewacza i zabezpieczyć go megamos nakrętką. Do wspornika załączyć blok podgrzewacza. Nakrętkę dokręcić z momentem 42-52 Nm.
4
Do podłączenia podgrzewacza do układu chłodzenia odkręcić korek zbiornika wyrównawczego. Zamknij zawór ogrzewania (obróć go w lewo do oporu). Odłącz przewód wąż pieca od dopasowania silnika i podłącz go weekendy króćcem nagrzewnicy. Połączenie dokręcić za pomocą klamry.
5
Wlot nagrzewnicy połączyć z króćcem pompy układu chłodzenia. Połączenia dokręcić przy pomocy obejm. Przewód poprowadzić wzdłuż prawego брызговика przedniego skrzydła i osłony ścienne.
6
Zasilanie nagrzewnicy w samochodzie WAZONY z инжекторным silnikiem przesuń od przewodu odpływowego. Aby to zrobić należy odkręcić wąż spustowy, wkręcić w niego króciec z uszczelką, w złączkę – filtr. Filtr i pompa króciec grzałki podłączyć wężem. Wszystkie połączenia zabezpieczyć obejmami.
7
Podłączanie zasilania urządzenia na карбюраторном silniku VAZ wykonaj do wejścia przyłącza pompy paliwa, wykorzystując algorytm podobny do opisanego.
8
Na wydechu króciec grzałki załóż rurę odprowadzania spalin. Miejsce połączenia zabezpieczyć opaską. Samą rurę skieruj się w kierunku przeciwnym do ruchu pojazdu i zabezpieczyć болтовым połączeniem na wsporniku cylindrów.
9
W ten sam sposób ustaw podgrzewacz rurę zasysania powietrza. Po jej instalacji postaraj się, aby końcówka tej rury stał, jak to możliwe, ale nie przeszkadzał wolnego zamykania maski.
10
Pilot zdalnego sterowania urządzenie należy zainstalować w desce rozdzielczej lub w innym dogodnym miejscu. Zabezpieczyć go za pomocą śrub lub wkrętów. Poprowadzić przewody od pilota do подогревателю poprzez technologiczne otwory w tablicy poszycie. Kontakty przewodów włóż do gniazda klocki na obudowie nagrzewnicy.
11
Podłączyć zasilanie podgrzewacza do gniazd 1, 2, 3 i 4 klocki ХЅ4 zgodnie ze schematem połączeń elektrycznych samochodu VAZ. Za każdym razem, prowadząc prace nad połączenia lub wyłączenie pilota zdalnego sterowania, zasilanie podgrzewacza.
12
Wlać roztwory do systemu chłodzenia. Podłącz przewody do zacisków akumulatora. Zawór ogrzewania otwórz, obracając go maksymalnie w prawo. Uruchom silnik i sprawdź, czy wszystkie zainstalowane przewody pod kątem wycieków. Po zatrzymaniu silnika należy uzupełnić w system chłodzenia roztwory do żądanego poziomu.
Należy zwrócić uwagę
W przypadku samodzielnej instalacji podgrzewacza przeciw zamarzaniu należy pamiętać o bezpieczeństwie podczas pracy z toksycznych (roztwory) i łatwopalnych (benzyna) substancji. Wszystkie węże i przewody należy prowadzić tak, aby nie mieli oni zagięć.

Porada
Przy montażu nagrzewnicy zaleca korzystanie z oryginalnych opaski importowanych. Etatowi węże do chłodziwa wymień importu армированными.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.