Jak ustawić diesel na Gazela

Popularność diesli неудивительна: są oszczędne, mają wysoki moment obrotowy, tak i cena oleju napędowego będzie nadal dostępna. Obecnie diesle montowane na różne samochody, w tym Gazele.

Jak ustawić diesel na Gazela

Trzeba

  • – silnik diesla;
  • – elektrohydrauliczny podnosnika, hydraulika przednia;
  • – olej silnikowy;
  • – narzędzia.

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do instalacji silnika diesla na Gazela, przeanalizuj jego cechy konstrukcyjne. Oczywiście, na pierwszy rzut oka różnice między silnikami diesla i benzynowymi silnikami nieistotne: te same tłoki, cylindry i korbowody. Jednak w silnikach diesla kilku wzmocnione zaworowe części. Dzięki temu olej napędowy jest w stanie wytrzymać wyższe obciążenia niż silnik benzynowy.
2
Należy zwrócić uwagę na to, że w silniku diesla dopływ powietrza i paliwa odbywa się oddzielnie. Najpierw w butle wchodzi sprężone powietrze i dopiero po tym, jak on nagrzewa się do 700-800 stopni, do komory spalania podawane pod wysokim ciśnieniem paliwa.
3
Po zapoznaniu się cechy diesla, zacznij ćwiczyć – instalacji silnika na Gazela. Proces ten prawie nie różni się od montażu silnika diesla do samochodów innych marek. Przede wszystkim za pomocą podnośnika ustaw diesel w osłona przestrzeni, przy czym w pierwszej kolejności powinien wejść korpus skrzyni biegów.
4
Nasmarować wszystkie elementy mocujące olejem silnikowym, po czym umieść je w rowki i dobrze dokręcić. Opuść zespół na miejsce zarezerwowane dla niego. Uwaga: wszystkie przewdoniki wielkość bloku powinny być umieszczone w specjalnych zagłębienia.
5
Po zdjęciu diesla z podnośnika podłącz do nadwozia Gazele przewody „masy”, po czym sprawdź mechanizm przełączania skrzyni biegów. Następnie podłącz przewody czujnika prędkościomierza i cofania.
Należy zwrócić uwagę
Odgłosy pracy diesla – to nie powód do paniki! Zwiększona emisja hałasu spowodowane narastaniem ciśnienia w cylindrze silnika wysokoprężnego.

Porada
System wstępnego ogrzewania zapewnia zimny start silnika diesla. W tym celu w komorach spalania instalowane elektryczne elementy grzejne, czyli świece żarowe. Jak tylko włączyć zapłon, elementy grzewcze w ciągu kilku sekund разогреются do 800-900 stopni, przyspieszając tym samym nagrzewanie powietrza i самовоспламенение oleju napędowego.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.