Jak ustawić jasność ekranu

Jasność ekranu monitora lub jasność obrazu przesyłanego na niego, można skonfigurować na kilka sposobów. Jeśli z tradycyjnymi monitorami wszystkie bardziej lub mniej zrozumiałe, to z komputerami przenośnymi zwykle bywa trudniejsze, ponieważ u nich brak specjalne przyciski menu.

Jak ustawić jasność ekranu

Trzeba

  • Podręcznik użytkownika.

Instrukcja

1
Znajdź na przednim panelu monitora przyciski regulacji parametrów obrazu ekranu. Mogą również ukrywać się w dolnej części monitora, z boku i tak dalej, w zależności od modelu urządzenia. Wielu monitory obsługują sterowanie za pomocą przycisków dotykowych.
2
Znajdź w menu ustawienia jasności ekranu, zazwyczaj są one oznaczone specjalnymi ikonami. Aby przejść do pozycji menu i ustawień użyj przycisku zwiększania lub zmniejszania głośności, przyciski strzałek, i tak dalej. Więcej informacji na temat funkcji zarządzania ustawieniami na panelu przednim monitora przeczytać w instrukcji obsługi, która zazwyczaj idzie w komplecie z urządzeniem, również można go pobrać na stronie producenta.
3
Należy zwrócić uwagę na obecność w twoim modelu monitora, ustawień dla danego sposobu użytkowania – do czytania, oglądania filmów, pracy z grafiką i tak dalej. Możesz wybrać jeden z nich, zgodnie z własnymi preferencjami. Również do ustawienia własnego profilu, który można zapisać, można skonfigurować specjalny element w tym menu, uwzględniający twoje preferencje odnośnie jasności ekranu.
4
Dostosuj ustawienia jasności ekranu z narzędzia do zarządzania twoją kartą graficzną. Można ją znaleźć na liście zainstalowanych programów lub z menu sterowania karty graficznej w ustawieniach pulpitu.
5
Jeśli masz netbooka lub laptopa, skorzystaj z klawiszem Fn, która w połączeniu z klawiszami strzałek lub za pomocą przycisków z panelu górnym klawiszy F1-F12 dostosowuje jasność ekranu monitora. Do tego poszukaj na klawiszach specjalne piktogramy wskazujące rodzaj ustawienia jasności. Również w odniesieniu do parametrów sterowania monitorem laptopa przeczytaj podręcznik użytkownika.
Porada
Nie rób jasność monitora maksymalnej przy przyćmionym świetle lub braku dodatkowego źródła światła.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *