Jak ustawić autostart

Gdy na komputerze jest system operacyjny, to razem z nią załadowany zestaw pewnych komponentów, usług i programów. Nie wszystkie z nich mogą być zgłoszone. Ponadto, mogą one korzystać znaczne zasoby KOMPUTERA. Dlatego, wyłączając zbędne programy i funkcje, można zwolnić zasoby komputera. Również pełne ładowanie systemu będzie odbywać się szybciej.

Jak ustawić autostart

Trzeba

  • – komputer pc z SYSTEMEM Windows.

Instrukcja

1
W celu ustawienia automatycznego uruchamiania systemu operacyjnego można skorzystać z wbudowanego narzędzia. Uruchomić można ją tak. Kliknij „Start”. Dalej wybierz „Wszystkie programy” i „programy Domyślne”. W standardowych programach kliknij na „wiersz Polecenia”. W wierszu polecenia wpisz polecenie msconfig. Wtedy uruchomi się okno „Konfiguracja systemu”.
2
W pierwszej zakładce „Ogólne” można wybrać typ ładowania systemu operacyjnego. To, czy „uruchamianie Normalne”, który oznacza pobranie wszystkich elementów, lub „uruchamianie Diagnostyczne”, kiedy zostaną pobrane tylko podstawowe usługi i komponenty.
3
Posiada również opcję „uruchamianie Selektywne”. Jeśli zaznaczysz, to na dole trzeba będzie wybrać te elementy systemu, które będą pobierane automatycznie. Elementy, które nie zauważyć, nie będą mogły zostać uruchomione. Na przykład, jeśli nie zaznacz pole wyboru obok opcji „Załaduj elementy startowe”, to żaden z tych elementów nie zostanie pobrany. W ten sposób możesz sam wybrać, które elementy mają być uruchamiane wraz z systemem operacyjnym.
4
Można również ustawić autostart usługi systemu operacyjnego. Aby to zrobić, przejdź do zakładki „Usługi”. Pojawi się lista aktywnych usług. Jeśli chcesz wyłączyć usługę, to po prostu usuń zaznaczenie pola wyboru obok jej nazwy. Teraz ona nie zostanie pobrany.
5
Po przejściu w zakładkę „Uruchamianie”, masz możliwość ustawić pobieranie dodatkowych komponentów różnych programów. Zasada włączania/wyłączania taki sam: zaznaczyć lub odznaczyć pole wyboru.
6
W zakładce „pliki do pobrania” można skonfigurować zaawansowane opcje rozruchu systemu operacyjnego, na przykład, wybrać ustawienia uruchamiania SYSTEMU w trybie awaryjnym. Po tym jak wszystkie wymagane ustawienia startowe zostaną wybrane, naciśnij przycisk „Zastosuj” i ” OK.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *