Jak ustalić udział w приватизированной mieszkaniu

Jeśli mieszkanie jest sprywatyzowana kilkoma właścicielami bez określenia udziałów, prawo pozwala, aby przeznaczyć część lub kilka w każdej chwili, gdy zajdzie taka potrzeba. Opis procedury zależą od relacji między właścicielami i obecności w ich liczbie małoletnich dzieci.

Jak ustalić udział w приватизированной mieszkaniu

Trzeba

  • – umowa w sprawie przyznania udziałów każdemu właścicielowi i sposobie korzystania z mieszkania;
  • – kopie paszportów wszystkich właścicieli;
  • – uprawnienia organów opieki, jeśli wśród właścicieli są nieletnich;
  • – dokumenty do mieszkania (akt własności);
  • – dokumenty technicznego rachunkowości (pomoc WIT, itp.);
  • – oświadczenie w Rosreestr;
  • – pieniądze na opłacenie państwowej opłaty za wydanie świadectw własności na każdą część.

Instrukcja

1
Porozmawiaj ze wszystkimi właścicielami, na jaką dolę każdy rości sobie i na jakich warunkach zgadza się na kompromis, jeśli sytuacja kontrowersyjna.
2
Określa również zasady wspólnego korzystania z mieszkania. Nawet jeśli liczba pomieszczeń pozwala na wydzielenie udziałów w naturze (w praktyce oddzielny pokój każdemu właścicielowi), pozostaje otwarte i чреватым konfliktami pytanie o miejscach wspólnego użytku: przedpokoju, korytarzu, kuchni, łazience.
3
Należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię podziału między właścicielami usług komunalnych. Jeśli ułamki mają różną powierzchnię (a po zaznaczeniu każdego w naturze tego nie da się uniknąć), można rozłożyć zobowiązania rachunki proporcjonalnie do udziałów (szczególnie prawdziwe w odniesieniu do płatności, których rozmiar zależy od mieszkania). Prawo to pytanie nie reguluje w żaden sposób, wszystko zależy tylko umową właścicieli.
4
Uzyskać zezwolenie organu opieki i kurateli w siedzibie mieszkania, jeśli wśród właścicieli jest przynajmniej jeden nieletni. Aby wystawić dokument ten, urzędnicy muszą upewnić się, że przy podziale udziałów interesy małoletniego właściciela nie uciśniętych. Dlatego warto iść tam z gotową umową o dystrybucji części i sposobie korzystania z mieszkania.
5
Zwrócić się do sądu, jeśli nie można osiągnąć zgody. Przygotuj jak najwięcej dowodów na każdej pozycji, którą zamierzają bronić na rozprawie. Najbardziej dotkliwa wyglądają różne dokumenty, potwierdzające swoją rację, w niektórych przypadkach, – zeznania świadków.
6
Sprawdź w nowym zarządzaniu Росреестра pełna lista dokumentów niezbędnych do zaznaczenia udziałów w mieszkaniu. Na pewno się przyda rachunku ustalonej formy, umowa w sprawie przyznania udziałów i sposobie korzystania z mieszkania lub orzeczenie sądu, instytucje opieki, jeśli są małoletnie, dokumenty dotyczące nieruchomości na mieszkanie i dokumentacja techniczna z WIT.
7
Jeśli wszystkie dokumenty są w porządku, w odpowiednim czasie uzyskać świadectwo własności udziałów w mieszkaniu.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *