Jak uruchomić systemu Windows przez BIOS

Zdarzają się przypadki, gdy po włączeniu komputera normalnie nie ładuje się system operacyjny. Na przykład, jeśli jest się w napędzie optycznym, zaczyna się kręcić, co znacznie spowalnia uruchamianie SYSTEMU operacyjnego. Czy w pewnym momencie system się po prostu zawiesza się. Powodem tego może być nieprawidłowa konfiguracja w BIOS-menu. W tej sytuacji można spróbować uruchomić systemu operacyjnego przez BIOS.

Jak uruchomić systemu Windows przez BIOS

Trzeba

  • – komputer pc z SYSTEMEM Windows.

Instrukcja

1
Najpierw trzeba dostać się do BIOS-menu. Aby to zrobić należy nacisnąć klawisz Del bezpośrednio po włączeniu komputera, gdy pojawi się pierwsza informacja o systemie. Czasami zamiast klawisza Del może być inna, na przykład, jeden z klawiszy F. W wielu modelach nowoczesnych płyt głównych na pierwszym ekranie pojawi się lista klawiszy aby wejść w różne tryby ustawień. Na tej liście można zobaczyć, który przycisk służy do wejścia w BIOS. Również dowiedzieć się o tym można z instrukcji do płyty głównej.
2
Dalej w BIOS-u, aby wybrać opcję BOOT-sekcja. W tej sekcji można ustawić kolejność urządzeń rozruchowych komputera. Wybierz w nim opcję 1-st Boot Devise, po czym naciśnij przycisk Enter.
3
Pojawi się lista urządzeń, które można ustawić na pobieranie w pierwszej kolejności. Wśród nich należy wybrać dysk twardy (HDD Hard Drive), a następnie nacisnąć Enter. Wyjdź z BIOS-u, wcześniej zapisując ustawienia. Po tym komputer uruchomi się ponownie. Teraz po włączeniu KOMPUTERA w pierwszej kolejności będzie ładować system operacyjny.
4
Jeśli to nie pomogło, a system operacyjny nie uruchamia się, to w BIOS-menu można ustawić rozruch z dysku i w razie potrzeby ponownej instalacji SYSTEMU operacyjnego lub przywrócić jej sprawność. W tym celu w pkt 1-st Boot Devise zaznacz swój napęd optyczny.
5
Teraz wystarczy włożyć do napędu optycznego dysk startowy, po czym ponownie uruchomić komputer. System zostanie uruchomiony z dysku startowego. Masz możliwość lub ponownie zainstalować system operacyjny, lub za pomocą konsoli odzyskiwania, aby przywrócić jej sprawność.
6
Po tym, jak ponownie zainstalować system operacyjny lub przywrócić jej, nie zapomnij w pkt 1-st Boot Devise ponownie zainstalować dysk twardy.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.