Jak przywrócić działanie systemu Windows XP

Prędzej czy później każdy z użytkowników boryka się z problemem niestabilności systemu operacyjnego Windows XP. Często w takich sytuacjach wiele переустанавливают SYSTEMU. A przecież zamiast tego można po prostu przywrócić jej prawidłowe działanie.

Jak przywrócić działanie systemu Windows XP

Trzeba

  • – dysk startowy z systemem Windows XP.

Instrukcja

1
Jednym z podstawowych sposobów przywracania działania systemu operacyjnego – to korzystanie z tak zwanej konsoli odzyskiwania. Do pracy potrzebny jest dysk startowy z systemem operacyjnym Windows XP. Włóż dysk do napędu optycznego komputera. Uruchom ponownie KOMPUTER.
2
Natychmiast po ponownym uruchomieniu komputera, gdy komputer zacznie działać, naciśnij klawisz F8. W zasadzie, to właśnie za pomocą tego klawisza można otworzyć BOOT-menu. Jeśli za pomocą F8 nie udało ci się wejść w BOOT-menu, spróbuj inne klawisze F.
3
Dalej w BOOT wybierz swój napęd optyczny i naciśnij przycisk Enter. Poczekaj kilka sekund, aż dysk раскрутится, a następnie naciśnij dowolny klawisz. Wtedy rozpocznie się pobieranie plików. Po jej zakończeniu pojawi się okno dialogowe „Instalowanie systemu Windows XP”. Naciśnij klawisz R.
4
Otworzy się konsola odzyskiwania. Trzeba wybrać katalog systemu operacyjnego, który będzie odzyskać. Domyślnie jest to katalog C: WINDOWS. Wybierz go i naciśnij klawisz Enter. Pojawi się powiadomienie o tym, że wymagane jest podanie hasła administratora. Jeśli nie instalowałeś hasła, a następnie naciśnij klawisz Enter.
5
Następnie wpisz Fixboot, po czym naciśnij klawisz Enter. Powstanie zawiadomienie o zastąpienie sektora rozruchowego, naciśnij klawisz Y, a następnie poczekaj na zakończenie procesu. Pojawi się komunikat o tym, że nowy sektor rozruchowy nagrany.
6
Teraz wpisz polecenie Fixmbr i potwierdzenie. Następnie naciśnij klawisz Y. zobaczysz powiadomienie o tym, że tworzony jest nowy rekord rozruchowy.
7
Po to zrobić, wpisz polecenie Exit. Komputer uruchomi się ponownie. Następujący włączanie PC będzie odbywać się w normalnym trybie. Procedura odzyskiwania jest zakończona. W większości przypadków korzystając z tej metody można w pełni przywrócić normalną pracę systemu operacyjnego Windows XP.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.