Jak uruchomić obraz mdf

Istnieje kilka formatów plików przeznaczonych do przechowywania obrazów optycznych, z których najczęstsze są dziś międzynarodowy standard ISO i formaty firmy Nero (rozszerzenie nrg) i Alcohol Soft (rozszerzenie. mdf i. mds). Do pracy z plikami utworzonymi w tych formatach, potrzebne są specjalistyczne programy, z których każda, jak zwykle, może pracować z kilkoma typami plików obrazów.

Jak uruchomić obraz mdf

Instrukcja

1
Wybierz jeden z programów przeznaczonych do tworzenia i pracy z obrazami płyt. Format mdf umożliwiają, na przykład, aplikacji Alcohol 120% (http://alcohol-soft.com/) lub Daemon Tools (http://daemon-tools.cc/rus/home). Oba te programy nie są darmowe, ale mają „okres próbny”, w którym można z nich korzystać nie kupując. Ponadto, istnieje również w wersji z przycięte funkcjonalności w ogóle nie wymagają płatności. Na przykład, taka opcja aplikacji Daemon Tools ma w nazwie dodatek Lite i może być pobrany ze strony http://disc-tools.com/download/daemon. Przewidzianych w nim możliwości w zupełności wystarczy do pracy z obrazami płyt w formacie mdf.
2
Pobierz i zainstaluj wybraną aplikację na swój komputer. Jak zwykle, każdy taki program dodaje do rejestru Windows wpisów, które odbijają się na możliwości Eksploratora. Dlatego nie ma potrzeby, aby uruchomić zainstalowaną aplikację, aby korzystać z jego możliwości w pracy z mdf-pliki – można to zrobić w prosty sposób, za pomocą Eksploratora plików.
3
Otwórz menedżer plików, klikając dwukrotnie ikonę „Komputer” na pulpicie lub wybierając opcję o tej samej nazwie w menu głównym systemu operacyjnego (na przycisku „Start”). Po drzewie katalogów przejdź do folderu, w którym przechowywany jest obraz płyty z rozszerzeniem mdf, znajdź go i kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy. Uwaga – pliki o tej samej nazwie może być dwa, ale jeden z nich będzie miał rozszerzeniem mdf, a drugi – mds.
4
W wyniku tego działania Eksplorator plików według rozszerzenia pliku określi program, którego w rejestrze powiązana tego typu plików, uruchomi go i przekaże podany obraz dysku do obróbki. Tym programem będzie określony w kroku drugim aplikacja – „zmontuje” obraz dysku i dalej wszystko będzie wyglądać tak, jak gdyby włożono płytę do czytnika.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.