Jak uruchomić zasilacz bez KOMPUTERA

Czasami występuje konieczność uruchomić zasilacz (PSU), bez konieczności podłączania go do komputera. Na przykład, jeśli chcesz sprawdzić, czy działa, czy poziom hałasu, przed podjęciem decyzji, instalować urządzenie do komputera lub poszukiwania bardziej spokojnej modelu.

Jak uruchomić zasilacz bez KOMPUTERA

Trzeba

  • — zasilacz w standardzie ATX.

Instrukcja

1
Praktycznie wszystkie nowoczesne GC — to bloki standardu ATX. Dalej będzie rozpatrzona procedura włączenia tego zasilacza. Sprawdź, czy twój GC normy ATC. Zapoznać się z odpowiednimi informacjami na obudowie urządzenia.
2
Sama procedura uruchomienia zasilacza bez komputera wymaga przestrzegania pewnych zasad bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem procedury zasilacz, oczywiście, musi być odłączony od sieci. Konieczna mały kabelek z obu brzegów którego należy zdjąć trochę izolacji (kilka milimetrów w zupełności wystarczy).
3
Podłącz kabel zasilania do zasilacza, ale do sieci go nie podłączać. Następnie podłącz jeden koniec kabla do gniazda PS-ON. Zazwyczaj do tego złącza nadaje się zielony przewód, ale na tanich chińskich zasilaczach kolor przewodu może być inne. Drugi koniec przewodu podłącz do jednego z GND (COM) złącza (do nich idą czarne przewody).
4
Następnie podłącz przewód zasilający do gniazdka sieci. Zasilacz zacznie pracować. Co prawda urządzenie lepiej nie używać w takim trybie długi okres czasu w związku z tym, że ono pracuje bez obciążenia.
5
Ale jeśli trzeba sprawdzić poziom hałasu zasilacza, to może zająć trochę czasu. W takim przypadku podłącz do ZASILACZA kilku urządzeń, takich jak napęd optyczny lub dysk twardy. W tym przypadku zasilacz będzie pracować z obciążeniem, odpowiednio, będzie można go używać dłużej. Ponadto w ten sposób można wpraw ryzyko awarii urządzenia do minimum.
Porada
Jeśli zasilacz nie uruchamia się, należy sprawdzić, może jest po prostu wyłączony. Na obudowie urządzenia musi być przycisk włączania/wyłączania (jest obecny na wszystkich modelach).

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *