Jak uruchomić komputer z płyty instalacyjnej

Przed zainstalowaniem systemu operacyjnego, należy zmienić ustawienia uruchamiania komputera. Problem w tym, że początkowo pobieranie odbywa się z dysku twardego. To sprawia, że niemożliwe jest uruchomienie instalatora systemu Windows.

Jak uruchomić komputer z płyty instalacyjnej

Trzeba

  • – Dostęp do menu BIOS-u.

Instrukcja

1
Podczas pracy z komputerem stacjonarnym można szybko zmienić ustawienia uruchamiania tego urządzenia. Włącz KOMPUTER i przytrzymaj klawisz Delete. W niektórych modelach nowoczesnych płyt głównych, należy nacisnąć inny przycisk. Poczekaj chwilę, aż zostanie wykonana ładowanie menu BIOS.
2
Znajdź menu, które jest odpowiedzialne za ustawienia uruchamiania urządzeń. Zwykle nazywa się Boot Options lub Boot Device. Czasami to menu może znajdować się w zakładce Advanced Setup. Przejdź do opcji First Boot Device, wskaż urządzenie Internal DVD-Rom, a następnie naciśnij klawisz Enter.
3
Naciśnij kilka razy klawisz Esc, aby powrócić do okna głównego menu systemu BIOS. Wskaż polecenie Zapisz i naciśnij klawisz Enter. Otwórz tacę napędu. Włóż dysk instalacyjny systemu operacyjnego. Zamknij menu BIOS-u lub po prostu uruchom ponownie komputer, naciskając przycisk Reset.
4
Po chwili rozpocznie się odczyt DVD-rom. Poczekaj, aż na wyświetlaczu pojawi się komunikat ” Press any key to boot from CD. Należy nacisnąć dowolny klawisz, w przeciwnym razie ładowanie z dysku nie zostanie wykonana.
5
Podczas pracy z niektórymi modelami płyt głównych można szybko wybrać urządzenie rozruchowe. Jest to wygodne w sytuacji, gdy trzeba raz uruchomić komputer z płyty instalacyjnej. Włącz KOMPUTER i przytrzymaj klawisz F8. Po chwili na ekranie pojawi się lista dostępnych do pobrania sprzętu.
6
Wybierz odpowiednią opcję, na przykład Internal DVD-Rom. Naciśnij klawisz Enter i kliknij dowolny klawisz po pojawieniu się odpowiedniej etykiety.
7
Jeśli używasz zewnętrznego napędu DVD, to może nie być wyświetlana w menu szybkiego wyboru urządzenia. W takim razie wejdź w BIOS i w polu First Boot Device wybierz opcję External DVD-Rom lub USB DVD-Rom.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.