Jak ożywić komputer

Jeśli komputer przestaje reagować na naciśnięcie przycisku zasilania lub, включившись, nie wyświetla się na ekranie monitora nic. Nie spiesz się, aby wywołać kreatora – jest możliwe, że można poradzić sobie z usterką i samodzielnie.

Jak ożywić komputer

Instrukcja

1
Przede wszystkim nie panikuj. W tym typie usterki prawie z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że przyczyną tragedii jest nie do awarii dysku twardego. Nawet jeśli uruchomić komputer i nie da się z niego zawsze można wyciągnąć winchester i przestawić w inny samochód, po czym przenieść do niej wszystkie cenne dla ciebie dane.
2
Sprawdź stan przełącznika, znajdującego się bezpośrednio na zasilaczu. Na niego mogła przypadkowo nacisnąć, na przykład, sprzątaczka. Jeśli nie chodzi w nim, odłącz przewód sieciowy od komputera, jak i z gniazdka, po czym sprawdzić za pomocą omomierza. W przypadku, gdy okaże się, że przewód też jest w porządku, spróbuj włączyć do tego samego gniazdka innego obciążenia — przynajmniej lampę. Jeśli okaże się, że napięcie jest cały przewód i przełącznik jest włączony, spróbuj uruchomić komputer z innym zasilaczem.
3
Jeśli komputer uruchomi się (od razu lub po wymianie zasilacza), ale na ekranie nic się nie wyświetla, a głośnik, który zwykle po włączeniu emituje krótki dźwięk, tym razem milczy, to znaczy, że jest uszkodzona płyta główna. I „pociągnąć ją za sobą” może to właśnie poprzedni zasilacz. Zmierz napięcie między jego fioletowym i czarnym przewodami – jeśli wynosi 5 W, a od 8 do 9, oznacza to, że jednostka nie tylko uszkodzony, ale i zniszczył płytę główną. Jednocześnie z jej wymianą wymienić i zasilacz, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej.
4
Czasami przyczyną nieprawidłowego działania komputera staje się przycisk zasilania, umieszczony na jego obudowie. Od niego idą dwa przewody do płyty głównej. Odłącz od płyty odpowiednią wtyczkę i zewrzeć styki śrubokrętem. Jeśli tak, włącz komputer i udało się, a na naciśnięcie przycisku on nie reaguje, podłącz zamiast niej przycisk Reset, po czym ostrzegam wszystkich, którzy korzystają z autem, obejmować ją teraz trzeba właśnie tym przyciskiem.
5
Stałe unoszące się, a błędy w pracy komputera (czasami jeszcze na etapie BIOS) przy w pełni sprawnym dysku twardym są wywoływane pyłami (w tym i pod płytą główną), a także uszkodzonymi modułami pamięci ram (DIMM). Najpierw sprawdź dokładnie je za pomocą programu Memtest86+. W razie konieczności wymienić uszkodzony moduł, uprzednio wyłączając maszynę od sieci. Jeśli okazało się, że nie chodzi o modułach pamięci, również należy odłączyć maszynę od sieci, a następnie zdemontować, usunąć kurz z gniazd i z pod płyty głównej, a następnie ponownie zamontować.
6
Awarii dysku twardego jest dziwny stukot przy jego pracy się zawiesza przy starcie i podczas uruchamiania programów. Jeżeli komputer przestał się uruchamiać właśnie z tego powodu, należy podłączyć do niego zewnętrzny dysk twardy, załaduj samochód z dysku cd z systemem Linux (nadaje się, w szczególności, Dr.Web Live CD), po czym przenieść na nośnik zewnętrzny te dane, które można odczytać. Następnie wymień dysk twardy i ponownie zainstalować SYSTEM operacyjny.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.