Jak umieścić rozdzielczość 1440Х900

Rozdzielczość ekranu zaleca się zmiany zgodnie z parametrami sprzętu, a także należy wziąć pod uwagę zwykle wykonywane operacje na nim. Podczas instalacji niestandardowych ustawień upewnij się także w tym, że uruchamiane przez was gry i aplikacje działają w tym trybie.

Jak umieścić rozdzielczość 1440Х900

Instrukcja

1
Upewnij się, że twój sprzęt (kartą graficzną i monitorem) jest obsługiwana rozdzielczość 1440Х900. Można dowiedzieć się z instrukcji obsługi lub na oficjalnej stronie producenta. Także jeśli korzystasz z notebooka, upewnij się, że masz nie zintegrowana na płycie głównej model karty graficznej, ponieważ często nie pozwalają na instalację takiego zezwolenia. Można to sprawdzić w menedżerze urządzeń lub patrząc ustawienia karty graficznej w ankietach w internecie.
2
Kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar na pulpicie, z menu kontekstowego wybierz polecenie „Właściwości”. W wyświetlonym małym oknie ustawienia przejdź na zakładkę „Ustawienia”, należy zainstalować odpowiedni moduł podłączenia monitora w rozwijanym menu, przejdź do regulacji rozdzielczości. Należy zwrócić uwagę także na proporcje monitora, musi ono odpowiadać stosunkowi rozdzielczości ekranu.
3
Wybierz rozdzielczość 1440Х900, jeśli jest ona pasowała pod ustawienia ekranu, należy zastosować i zapisać zmiany. W systemach Windows Vista i Windows Seven dane ustawienia są konfigurowane z poziomu menu „Personalizacja” również po kliknięciu prawym przyciskiem na wolnym obszarze pulpitu.
4
Jeśli występują pewne niedogodności po zmianie ustawień rozdzielczości ekranu na 1440Х900, zmień go na bardziej odpowiedni w odpowiedniej pozycji menu. Także sprawdź działanie karty graficznej przy tej rozdzielczości, uruchamiając jedną z gier na komputerze.
5
Jeżeli wystąpią problemy w pracy zasilacza, zrób rozdzielczość jest nieco mniejsza. W celu określenia optymalnej wartości twojego monitora należy stosować specjalne programy dodatkowe, które można znaleźć w internecie. Nie należy instalować z góry wartości maksymalne dla karty graficznej.
Porada
Nie należy ustawiać rozdzielczość, nie odpowiadająca stosunkowi twojego monitora.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *