Jak flashować Bios karty graficznej ATI

Firma ATI – jeden ze światowych liderów w projektowaniu i produkcji kart graficznych. Nowoczesne rozwiązania graficzne tej firmy jest wystarczająco silne, aby poradzić sobie z wszystkimi grami wideo. Ale jeśli kupiłeś kartę od ATI, to powinien wiedzieć, że do jej normalnej pracy należy od czasu do czasu aktualizować sterowniki i BIOS urządzenia.

Jak flashować Bios karty graficznej ATI

Trzeba

  • – narzędzie Ati flash;
  • – pendrive;
  • – obraz MS-DOS;
  • – program UltraIso.

Instrukcja

1
BIOS karty graficznej nie ma na płycie ze sterownikami. Więc trzeba go ściągać z internetu. Również dla oprogramowania konieczna markowe narzędzie Ati flash, pendrive i tryb MS-DOS. Wszystkie wymienione programy można łatwo znaleźć w internecie. Pendrive można wziąć dowolny, pojemność nie ma znaczenia.
2
Teraz trzeba utworzyć bootowalną pamięć usb, na który chcesz nagrać obraz MS-DOS, najnowszy firmware do twojego modelu karty graficznej i narzędzia Ati flash. Programy do tworzenia bootowalnych pamięci flash w internecie bardzo dużo. Najlepiej skorzystać z UltraIso. Zainstaluj program na dysku twardym. Uruchom go.
3
W menu programu wybierz „Otwórz”. Wprowadź ścieżkę do wszystkich wcześniej pobraną plików. Muszą być w jednym folderze. Zaznacz wszystkie pliki i kliknij „Otwórz”. Dalej w menu programu wybierz „Самовыгрузка” i „Nagraj obraz z dysku twardego”. Po tym wybierz swój pendrive i kliknij przycisk „Tak”. Czekaj na zakończenie operacji.
4
Wejdź w BIOS. Do tego jest zwykle używany klawisz DEL. Jeśli przy jego pomocy nie udało się wejść w BIOS, poszukaj w instrukcji do twojej płyty głównej, prawdopodobnie trzeba użyć innego klawisza.
5
W BIOS w parametrze 1 Boot device ustaw pendrive. Wyjdź z BIOS-u, wcześniej zapisując ustawienia. Komputer uruchomi się ponownie i system zacznie uruchamianie z pendrive. Gdy pojawi się konsola do wpisywania tekstu, należy wybrać polecenie Atiflash -s 0 oldbios.bin. Po kilku sekundach komputer uruchomi się ponownie.
6
Następnie należy wprowadzić Atiflash -p 0 mybios.bin. Komputer ponownie uruchomi się ponownie. Wyjmij dysk flash usb. Uruchom ponownie komputer za pomocą przycisku na jednostce systemowej. Wejdź w BIOS i w parametrze 1 Boot device ustaw swój dysk twardy.
7
Wyjdź z BIOS-u. Po wyjściu nie zapomnij, aby zapisać ustawienia. Komputer uruchomi się ponownie i system uruchomi się w normalnym trybie. Teraz BIOS karty graficznej zaktualizowany.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.