Jak rozszerzyć pamięć karty graficznej

Jednym z głównych komponentów komputera jest karta graficzna. Oczywiście, ona nie określa moc całego systemu, ale to właśnie od płyty głównej zależy, czy użytkownik grać w gry lub oglądać filmy w jakości HD. Jednym z ogólnych kryteriów wydajności kart graficznych jest ilość pamięci. W niektórych przypadkach wskaźnik ten można zwiększyć.

Jak rozszerzyć pamięć karty graficznej

Instrukcja

1
Istnieją karty graficznej, rozmiar pamięci, których nie można poszerzyć, i zintegrowane, które udostępniają taką możliwość.
2
Zintegrowana karta graficzna nie ma własnej pamięci, a korzysta z pamięci RAM komputera. Dlatego zanim rozszerzać pamięć taka karty graficznej, należy upewnić się, że komputer ma wystarczającą ilością pamięci RAM. W przeciwnym razie sensu w jej zwiększeniu, ponieważ ogólna wydajność KOMPUTERA praktycznie nie wzrośnie. Wskazane jest, aby w systemie zainstalowano przynajmniej dwa gigabajty pamięci ram.
3
Rozszerzyć ilość pamięci, wykorzystując BIOS-menu. Aby otworzyć BIOS od razu po włączeniu komputera na pierwszym ekranie kliknij przycisk DEL. Czasami klawisza mogą występować inne alternatywy. Bardziej szczegółowo dowiedzieć się, który klawisz trzeba użyć, aby wejść do BIOS-u, możesz z instrukcji do twojej płyty głównej.
4
W zależności od modelu płyty głównej opcja ustawienia pamięci może znajdować się w różnych częściach systemu BIOS. W zasadzie można ją znaleźć w sekcji „Zintegrowane urządzenia”. Musisz znaleźć wiersz pod tytułem Video Ram lub pamięci VRAM. Za pomocą przycisków wybierz tę linię i naciśnij klawisz Enter.
5
Pojawi się lista dopuszczalnych wartości pamięci, które można wybrać dla swojej karty graficznej. Tu trzeba skupić się na podstawie ilości pamięci ram. Jeśli sytuacja na to pozwala, można wybrać maksymalną wartość.
6
Po zwiększeniu pamięci wyjdź z BIOS-u, należy wcześniej zapisać ustawienia. Po tym komputer uruchomi się ponownie. Po uruchomieniu KOMPUTERA ilość pamięci karty graficznej wzrośnie.
Porada
Oczywiście, zintegrowane karty graficzne są gorsze w swojej mocy dyskretny. Ale jeśli na komputerze jest mocny procesor i dużo pamięci RAM, to po zwiększeniu pamięci nawet na zintegrowanej karcie graficznej można grać w gry i oglądać filmy HD.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.