Jak umieścić akumulator w auto

Bateria – ważny składnik samochodowego, elektrycznego, który umożliwia uruchomienie silnika. Umiejętność prawidłowo zainstalować akumulator przyda się każdemu автовладельцу.

Jak umieścić akumulator w auto

Trzeba

  • – akumulator;
  • – klucz.

Instrukcja

1
Koniecznie sprawdź, czy akumulator jest sprawny i szczelny czy on. Zwłaszcza, jeśli bateria nie jest nowa. Jeśli właśnie kupił nową baterię, to ten punkt można pominąć. Jeśli, oczywiście, masz pewność sprzedającego.
2
Włóż baterię na specjalne palety, który znajduje się pod maską. Umieść baterię w taki sposób, aby zaciski znajdowały się w bezpośredniej bliskości do kontaktów, gdzie będziesz je dołączyć. W niektórych samochodach akumulator znajduje się pod maską, a, na przykład, pod tylnymi siedzeniami.
3
Umieścić zaciski na kontakty. Aby uniknąć nieporozumień, należy pamiętać, że do bieguna ujemnego akumulatora jest podłączony przewód czarny, a do dodatniego – czerwony lub niebieski. Sprawdź, czy nie ma zwarcia. Weź klucz i dokręcić śruby na zaciskach. Nakrętki z drugiej strony również należy przytrzymać kluczem. Podczas pracy z akumulatorem lepiej nosić okulary ochronne, aby iskra nie dostała się do oczu.
Należy zwrócić uwagę
Zaciski trzeba dokręcać jak należy, aby kontakt nie zniknął. Dokręcić mocno. Inaczej rozrusznik nie otrzyma niezbędnej mocy i samochód nie ruszy.

Jeśli masz zamiar postawić samochód na parkingu na dłuższy czas, poluzować lub odłączyć zacisk ze znakiem „minus”. Wtedy akumulator nie wyczerpie.

Jeśli akumulator jest rozładowany, należy go naładować za pomocą ładowarki. Lepiej zrobić to w garażu, a jeśli nie, to na balkonie – podczas ładowania wydzielają się szkodliwe dla człowieka pary.

Porada
Podczas instalowania baterii upewnij się, czy nie ma zwarcia. Jeśli to się stało, to albo podłączyłeś baterię prawidłowo, albo okablowanie jest uszkodzona. Nie mylić zwarcie i pracy przekaźnika-прерывателей. Jeśli pojawia się dźwięk przypominający trzask, upewnij się, że są wyłączone, czy wszystkie systemy: nie czy włączone jest światło, nie czy są włączone światła, nie działają wycieraczki. Wszystko powinno być wyłączone.

logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *