Jak отпаять układu

Jeśli zajęło ci выпаять kilka szczegółów, których konstrukcja składa się z dużej ilości kontaktów, należy przestrzegać kilku podstawowych aspektów. Do takich danych należą układy scalone, małe transformatory, potencjometry itp.

Jak отпаять układu

Trzeba

  • – elektryczny lutownica;
  • – cewka z miedzianym oplotem;
  • – оловоотсос.

Instrukcja

1
Jeden z najbardziej dostępnych sposobów jednolitego pobierania радиодеталей z schematów elektrycznych – korzystanie z miedzianego oplotu. Jest to sieć cienkich przewodów (rur miedzianych). Zazwyczaj plecioną można spotkać w każdym sklepie z радиодеталями na plastikowej rolce.
2
Oplot jest przydatne tylko wtedy, kiedy trzeba „podnieść” duża ilość kropli lutu z części, którą chcesz выпаять. Dlaczego jest to miedź i połączenie w sieć. Po podgrzaniu lutownicą miedź nie roztopi, a sieć ma впитывающем efekt, jakby pętle махрового ręczniki.
3
Na pewno wiadomo, że każdy towar może być zarówno dobrej, jak i złej jakości. Czasami spotyka się oplot, który z wyglądu przypomina spłaszczony arkusz остролистового rośliny. Takie uzwojenie jest niskiej jakości. Najprawdopodobniej ta cewka zmniejsza wydajność pracy, więc trzeba ją trochę poprawić. W tym celu skorzystaj z każdym przedmiotem i lekko распотрошите uzwojenie.
4
Do zmiękczania głównym drutu zaleca się пролудить jej specjalnym канифольным roztworem, np. płynnym łukiem krytym. Możliwe jest również użycie brutalnej ryczałtowych kalafonia – jej potrzebować więcej i efekt będzie mniej widoczne. Jedyną wadą tej technologii jest stały przepływ miedzianego oplotu.
5
Odpowiednikiem cewek z oplotem może być urządzenie „Оловоотсос”. Z nazwy tego urządzenia można zrozumieć istotę jego stosowania. Lutowania składa się z mieszaniny ołowiu i cyny, stąd nazwa. Druga nazwa tego urządzenia „Десольдер”, co w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „usunięcie lutu”. Zasada jego działania polega na podgrzewaniu kontaktów części i zasysania lutu w specjalny zbiornik za pomocą tłoka systemu.
logo
Kategoria:
Elektronika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.