Jak накрахмалить ubrania

Крахмалить można dowolne ubrania z bawełny, lnu i satyny. Накрахмаливают bielizna dla efekt wybielania, a jednak głównym celem tej procedury – nadać rzeczy sztywność, zachować jej kształt i stworzyć świąteczny wygląd.

Jak накрахмалить ubrania

Instrukcja

1
Skorzystaj z gotowego крахмалящим środkiem produkcji przemysłowej, z zachowaniem przewidzianych instrukcją proporcje i zalecenia. Ale można zastosować stary sprawdzony sposób pielęgnacji ubrań za pomocą ryżowego, ziemniaczanej lub skrobi kukurydzianej.
2
Przed zabiegiem rzecz należy wyprać i wysuszyć. Sprawdzić, czy nie ma plam na ubraniu – postaraj się wyprowadzić wszystkie zanieczyszczenia do krochmalenia. Po to zrobić znacznie więcej problemów. Od żółtych plam na białym ubraniu pomoże nadtlenek wodoru: wystarczy zwilżyć nią zanieczyszczenie i rozłożyć materiał na bezpośrednie działanie promieni słonecznych – spot ma blady. W ogóle, крахмаление pozwala dodać biel produktu i ukryć ledwo widoczne plamy.
3
Istnieją trzy warianty крахмалить rzeczy. Miękkie i полужесткое nadaje się do sukienek, bluzek, koszul, pościeli. Dysk sposobem крахмалить idealny dla obrusy, serwetki, kołnierzykiem i манжетов.
4
Roztwór przygotować tak: wsypać do naczynia skrobia, zalać ciepłą wodą i dokładnie go macerować, stale mieszając (do miękkiego sposoby – 1/2 łyżeczki skrobi ziemniaczanej, dla średnich – 1 łyżeczka, do dysku – 2 łyżki na litr wody). U ciebie powinna być masa, jak kefir. Można dodać do kukurydzianej szczypta soli – doda kruchość intensywność majtkach, a kilka kropli terpentyny ułatwiają proces prasowania (zapobiegając przyklejaniu rzeczy na gorąco żelazo).
5
Nie czekając, aż skrobiowy roztwór ostygnie, zanurzyć się w nim ubrania. Gdy produkt jest w pełni impregnowanej, delikatnie wyciśnij go, aby usunąć nadmiar skrobi. Wysuszyć pranie w temperaturze pokojowej, z dala od akumulatora i nie na mrozie, w przeciwnym razie proces prasowania będzie niezwykle trudna. Nie można czekać, aż rzeczą zupełnie wyschnie (i w końcu twardnieje), i отутюжить jej w wilgotnym stanie. Użyj funkcji prasowania z parą.
logo
Article Categories:
Przydatne wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *