Jak ubierać noworodka zimą na ulicy

U dziecka termoregulacja ciała jeszcze dość słaba, więc nie może samodzielnie bronić się od niskiej temperatury. Ale zimowe mrozy – to nie jest powód, aby trzymać noworodka w czterech ścianach. Trzeba odpowiednio ubrać dziecko w zimie na ulicy i bezpiecznie wychodzić na spacer.

Jak ubierać noworodka zimą na ulicy

Instrukcja

1
Przygotować się do zimowej wycieczki ubrania dziecka z trzech warstw. Pierwsza warstwa to pościel i pieluchy. Drugi składa się z bluzki i spodni lub lekkiego kombinezonu z dzianiny, wełny lub z tkaniny frotte. Można użyć zamiast kombinezonu байковую pieluchę. A trzecia warstwa to zima futro kopertę, ciepła czapka i szalik.
2
Dobieramy bieliznę z naturalnych, miękkich tkanin. Najlepszym rozwiązaniem, jeśli kamizelką, suwaki lub pieluchy, czapka i skarpetki wykonane są ze stuprocentowej bawełny. Nie należy używać ubrania z guzikami na plecach. Rzeczy z плечевыми lub przednimi klamrami bardziej wygodne. Zadbaj również o to, aby etykiety z bielizny były delikatnie starte. Koniecznie załóż dziecku pieluchę. Nawet jeśli przeciwnik jednorazowych, zrób wyjątek dla zimowych spacerów. Przecież mokra zimna odzież może spowodować znacznie bardziej zaszkodzić dziecku niż pielucha.
3
Nosić noworodka w rzeczy, które ściśle przylega do ciała. Jeśli używasz jako drugiej warstwy pieluchę, nie przestańcie ją bardzo mocno. Ciepła czapka, która ubiera się w beciku, musi być wielkością i szczelnie zamykać uszy. Zimowy kombinezon powinien być odporny na wiatr i wilgoć. Bardzo wygodne są specjalne koperty dla dzieci z futerkiem w środku i kapturem, затягивающимся wokół twarzy. W tym przypadku można obejść się bez szalika.
Należy zwrócić uwagę
Czy nie ukutyvajte dziecka nadmiernie. Lepiej skrócić czas wycieczki, jeśli na dworze bardzo zimno, niż przegrzewać dziecka. Zabezpieczenie przed przegrzaniem tak samo negatywnie wpływa na stan noworodka, jak i dochładzanie.

Porada
Jeżeli dziecko na spacer w wózku, włóż mu pod głowę płaską poduszkę. Inaczej głowa dziecka może okazać się poniżej ciała z kilku warstw ubrań, w które był ubrany. Z góry przykryć wózek ochronny płaszcz lub ciepłym kocem.

Nie zakrywaj twarz dziecka kocem. Musi swobodnie oddychać powietrzem. Przecież w wózku lub przenośnym kopercie głowa dziecka jest już chroniona od wiatru i opadów.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.