Jak ubiegać się o wizę w Belgii

Aby pojechać do Belgii, obywatele Rosji muszą uzyskać wizę schengen kategorii „Z”. Posiadaczy multivisa to robić nie musi, a tym, którzy jej nie ma, należy zadbać o przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów z góry.

Jak ubiegać się o wizę w Belgii

Instrukcja

1
Zacznij wizy na czas. Zaleca się złożyć dokumenty na jej uzyskanie nie wcześniej niż 90 dni, ale nie później niż 3 tygodnie przed datą podróży do Belgii. Zazwyczaj, wiza wydawana jest w ciągu 5-10 dni roboczych od dnia złożenia wniosku, jednak proces ten może potrwać z tych czy innych powodów.
2
Sprawdź, czy masz wizy schengen, a jeśli tak, to jaki jest okres jej trwania. Jeśli czas nie pozwala ci iść do Belgii w posiadanej wizie, trzeba albo czekać, aż się okres jej ważności, albo iść do ambasady Belgii i prosić ją zamknąć przed czasem.
3
Zbierz wszystkie niezbędne dokumenty. W szczególności należy wziąć paszport, którego ważność powinien przekraczać 3 miesięcy od daty zakończenia zaplanowanego pobytu w Belgii, ubezpieczenie, z suma pokrycie ponad 30.000 euro i zdjęcie 5×5. Weź z miejsca pracy zaświadczenia potwierdzającego, że twój miesięczny dochód przekracza 25000 rubli. Również płaci opłaty wizowe i weź paragon, potwierdzające fakt płatności.
4
Wypełnij formularz na wizę. Uwaga: można ją wypełnić w języku angielskim, niemieckim, francuskim lub niderlandzkim. Ankietę w języku rosyjskim, nie wezmą, więc z góry pomyśl o jej projekcie, zwłaszcza, jeśli nie jest zbyt dobrze wiesz wymienione wyżej języki.
5
Skontaktuj się z sekcji wizowej ambasady Belgii. Najpierw należy zadzwonić i umówić się na wizytę, a następnie zgłosić się w wyznaczonym czasie z pakietem dokumentów. Przedstawić wszystkie dokumenty pracownikowi ambasady i postępuj zgodnie z instrukcjami, które on ci daje.
6
Bądź są poprawne i uprzejmy w kontaktach, a jeśli dostaniesz odmowę w uzyskaniu wizy, spokojnie sprawdzenie zasad, niż on został wezwany, i co teraz należy zrobić. Uwaga: po otrzymaniu odmowy wizy opłacony przez was konsularną pracownicy ambasady już nie wróci.
logo
Kategoria:
Dokumenty i wizy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.