Jak otworzyć wizę do Ameryki

USA to kraj wielkich możliwości i kontrastów. To jest bardzo dobrze rozwinięta branża turystyczna. Piękne krajobrazy, słynne muzea, parki rozrywki inspirują turystów. Aby zobaczyć wszystko, trzeba otworzyć wizę do Ameryki.

Jak otworzyć wizę do Ameryki

Instrukcja

1
Zdecyduj, w jakim celu chcesz dostać amerykańską wizę. Istnieje 24 rodzaju wizy. Jeśli masz w planach nie ma obywatelstwa USA, należy wykupić jedną z wizę nieimigracyjną. Jeśli lecisz do Ameryki do pracy, należy złożyć wniosek o otwarcie wizy. Wiza na pobyt czasowy jest wydawane tym, którzy mieszkają krewni w kraju wjazdu.
2
Zapłać za opłata konsularna w wysokości 140 usd w jeden ze sposobów: kartą płatniczą, w oddziale banku lub na poczcie. Warto zauważyć, że opłata nie jest zwracana, jeśli ambasada odmówiła mu wydania wizy. Płatność odbywa się w rublach.
3
Wypełnij na stronie w internecie (https://ceac.state.gov/genniv) formularz DS-160, w którym należy podać niezbędne informacje o sobie i przesłać zdjęcie. Wszystkie odpowiedzi są pisane w języku angielskim. Po potwierdzeniu danych, które podałeś, na ekranie pojawi się numer kodu kreskowego. Wydrukuj go i zapisz. Kod kreskowy potrzeba, gdy idziesz do ambasady, żeby umawiać się na rozmowę kwalifikacyjną.
4
Zarejestruj się na stronie http://portal.ustraveldocs.com. Do nagrywania na rozmowę kwalifikacyjną trzeba będzie wprowadzić numery trzech dokumentów: paszport, dowód uiszczenia opłaty konsularnej oraz kodu kreskowego ze strony potwierdzenia formularza DS-160. Po tym wyznaczy datę i godzinę rozmowy kwalifikacyjnej.
5
Przygotować wszystkie dokumenty, które trzeba przynieść na rozmowę kwalifikacyjną. Potrzebne są: paszport, jedna fotografia o wymiarach 5 na 5 cm, wydruk zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, strona z numerem wniosku DS-160. Jeżeli masz jakieś stare zagraniczne paszporty, ich też trzeba będzie zabrać ze sobą.
6
Weź na rozmowę kwalifikacyjną dokumenty: zaświadczenie o dochodach, zaświadczenie o rejestracji małżeństwa itp. Te papiery oddaj посольским pracowników. Amerykański „Ustawa o imigracji i obywatelstwie” zobowiązuje ich traktować cię jak potencjalnego imigranta.
7
Udaj się na rozmowę w ambasadzie USA. Jeśli decyzja w sprawie wydania wizy będzie pozytywny, trzeba umieścić ją w paszporcie.
logo
Article Categories:
Dokumenty i wizy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *