Jak uzyskać obywatelstwo Indii

Uzyskać obywatelstwo w Indiach wiele razy trudniej, niż w jakimkolwiek kraju europejskim. Ustawa o obywatelstwie, przyjęty w republice jeszcze w 1955 roku, stawia większe wymagania w stosunku do cudzoziemców, którzy chcą stać się obywatelami państwa. Jednak i dla takich ludzi nie jest w stanie uzyskać status obywatela, choć wiąże się ona z bardzo długich, biurokratycznej procedury.

Jak uzyskać obywatelstwo Indii

Instrukcja

1
Aby zawrzeć umowę długoterminową wizę turystyczną do Indii. Maksymalny okres takiej wizy — od 3 do 6 miesięcy. Do jej sporządzenia potrzebne paszport, paszport obywatela federacji ROSYJSKIEJ, kopia biletu lotniczego, 2 kolorowe zdjęcia 3,5?4,5 cm, zaświadczenie z banku o kondycji finansowej (dla bezrobotnych lub czasowo niepracujący). Ponadto, z 16 maja 2011 roku, po uzyskaniu długoterminowej wizy turystycznej należy wypełnić dodatkowe ubezpieczenie deklarację.
2
Przeżyj w Indiach, stale rozszerzając lub otwierając nową długoterminową wizę turystyczną, 4 lata z 7 ostatnich lat. Właśnie taki termin ustanawia przepisy o obywatelstwie Indiach dla naturalization citizenship (uzyskania obywatelstwa w porządku naturalizacji). Ustawa wymaga również, aby przed złożeniem wniosku o uzyskanie statusu obywatela Indii kandydat ostatnich 12 miesięcy przebywał w republice, nie opuszczając jej granice.
3
Zrezygnuj z obywatelstwa rosyjskiego: konstytucja Indii nie pozwala jednocześnie mieć indyjskie obywatelstwo i obywatelstwo zagranicznej kraju. Artykuł 19 ustawy N 62 „O obywatelstwie Federacji Rosyjskiej” przewiduje wyjście z obywatelstwa federacji ROSYJSKIEJ na podstawie dobrowolnego oświadczenia woli. Do zrzeczenia się obywatelstwa nie musi wracać z Indii w Rosji, procedurę można przeprowadzić pracownicy przedstawicielstwa Rosji w republice. To właśnie tam złożysz wniosek o zawieszenie obywatelstwa, koniecznie sporządzona w języku polskim, dokument tożsamości, dokumenty potwierdzające twoje miejsce zamieszkania, potwierdzenie płatności cła państwowego i trzy zdjęcia o wymiarach 3 x 4 cm Decyzję o zawieszeniu obywatelstwa urzędnicy przyjmować w ciągu roku.
4
Przestając być obywatelem rosyjskim, powiadomić rząd Indii o tym, że zrezygnowali z dotychczasowego obywatelstwa, zgodnie z obowiązującymi w Rosji przepisami prawa. Złóż wniosek o obywatelstwo federacji ROSYJSKIEJ w organ republiki i czekaj decyzji w sprawie wniosku.
logo
Article Categories:
Dokumenty i wizy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *