Jak przenieść się na pobyt STAŁY do Niemiec

Wyjechać do Niemiec na pobyt STAŁY można też migracyjnej programu, lub na podstawie wizy. I jeśli w pierwszym przypadku to nie takie trudne, w drugim trzeba przejść drogę od wizy do uzyskania bezterminowego zezwolenia na pobyt.

Jak przenieść się na pobyt STAŁY do Niemiec

Trzeba

  • Komputer z dostępem do internetu.

Instrukcja

1
Rozszerz swoją życiową sytuację z wymaganiami Niemieckiego konsulatu, którzy chcą wyjechać do Niemiec na STAŁE. Istnieje osiem migracji programów: przesiedleńcy, żydzi, profesjonalna, biznes, praca, ślub cywilny, uchodźcy i dla tych, którzy chcą uczyć się w Niemczech. Jeśli jesteś odpowiednią osobą na wymagania jednej z nich, to uzyskanie stałego pobytu zajmie ci mniej czasu.
2
Na przykład, wśród obywateli Rosji powszechne program imigrantów. Aby stać się jej uczestnikiem, wystarczy udowodnić, że jeden z przodków był niemcem. W tym przypadku użytkownik otrzymuje szereg korzyści, na przykład, darmowe kursy językowe.
3
Jeśli nie podchodź pod wymagania żadnego z tych programów, to sposób uzyskania pozwolenia na pobyt trwa minimum 7 lat. Na początku należy uzyskać wizę. Złożyć dokumenty w konsulacie. Jednokrotna wiza wydawana jest na okres do 3 miesięcy, мультивиза – na okres do 5 lat, ale żyć w Niemczech w takiej wizy można tylko 3 miesiące w roku.
4
Jeśli nie znasz język niemiecki, zapisz się na kursy językowe. W ten sposób można przedłużyć wizę już w statusie studenta. Po zakończeniu kursu należy zdać egzamin językowy. Jest to potrzebne lub do kontynuowania nauki w szkole wyższej, lub dla rekrutacji.
5
Dostać pracę w Niemczech dość trudne. Ten program nadaje się do wysoko wykwalifikowanych specjalistów. W każdym razie, trzeba będzie przejść konkurs na stanowisko. Zgodnie z prawem firma, нанимающая obywatela innego kraju, musi przeprowadzić badania. Ich celem jest udowodnić, że wśród niemców nie ma specjalistów, którzy mogliby wykonać tę pracę.
6
Uzyskaj pozwolenie na pilna pobyt w Niemczech, przedstawiając w konsulacie umowa o pracę lub dokumenty od swojej uczelni. Dalej możesz stać się członkiem jednej z migracji programów: umowa o pracę lub edukacyjnych.
Należy zwrócić uwagę
Мультивиза na pięć lat wydał rosjanom tylko pod warunkiem zakupu mieszkania w Niemczech.

logo
Kategoria:
Dokumenty i wizy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.