Jak trzymać butelkę podczas karmienia

Według statystyk, problem braku mleka spotyka się dość często. W przypadku braku laktacji muszą uciekać się do sztucznego piersią, który ma swoje ścisłe zasady: dozowanie mieszanki, prawidłowa obróbka naczyń, położenie butelki podczas karmienia – wszystko to ma ogromne znaczenie.

Jak trzymać butelkę podczas karmienia

Instrukcja

1
Położenie butelki podczas karmienia bardzo ważne: od tego, jak dobrze będziesz się jej trzymać, zależy, jak szybko наестся dziecko, nie захлебнется czy nie наглотается czy powietrza.
2
Wcześniej dokładnie umyć butelkę, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz: ona nie powinna выскальзывать z dłoni. Mieszaninę miesza, wymieszać ją i zetrzeć butelkę do sucha ręcznikiem. Weź ją w dłoń za dolną część: palce wiarygodne powinny obejmować jej powierzchni.
3
Weź dziecko na ręce, w pozycji, w której karmisz go piersią. Przykładając butelkę do policzka, sprawdź, nie gorąca, czy ona. Podczas karmienia trzymaj butelkę pod kątem 45 stopni – tak, aby smoczek cały czas był wypełniony mieszaniną. Jeśli w smoczku będzie powietrze, dziecko może go заглотнуть, a to grozi nie tylko срыгиваниями, ale i silne wymioty i бессонными nocy – produkcję gazów na pewno spowoduje, kolki jelitowe. Nie jest w stanie spać spokojnie, dziecko вымотается sam i измучает ciebie.
4
Główka dziecka podczas karmienia powinna być lekko uniesione. Należy uważać, aby nie запрокидывалась i nie свешивалась na bok, w przeciwnym razie dziecko będzie trudne do przełknięcia, a może nawet поперхнуться.
5
W żadnym wypadku nie podnosić butelkę pionowo: dziecko może zachłyśnięcia, w szczególności, jeżeli otwór w smoczku – duża. Aby uniknąć takich kłopotów, należy kupować sutki, na podstawie wieku dziecka, z otworami o odpowiednim kształcie i wielkości. Idealnie powinno być tak, aby mieszanka z odwróconej do góry dnem butelki nie płynęła strumieniem, a kapała małymi kroplami. Pamiętaj: u dziecka jest zapotrzebowanie nie tylko w jedzeniu, ale i związane ze ssaniem. Szybko po wypiciu mieszankę z butelki przez duży otwór, on nie będzie w stanie zaspokoić ten odruch.
6
Jeśli istnieje możliwość wyboru, wybrać butelkę do karmienia dogodnej dla ciebie formy. Według opinii mamo, najlepiej „leżą” w dłoni szerokie „obcisłe” butelki. Są one produkowane pod wieloma znakami towarowymi: Nuby, Avent Philips, Bebe Confort, itp. Niektóre z nich posiadają po bokach specjalne nacięcia lub gumowe wstawki, które je bardzo wygodnie trzymać. W sprzedaży dostępne są także butelki do karmienia, zbudowana na zboczu, tak zwane „kątowe” (na przykład, firmy Chicco). Po zakupie takiej butelki pytań o to, jak prawidłowo ją trzymać podczas karmienia, nie występuje.
logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *