Jak stworzyć zewnętrzną traktowanie

Program „1C:Enterprise” jest jednym z najbardziej popularnych aplikacji, wykorzystywanych do prowadzenia księgowości w przedsiębiorstwach. W tym programie można stworzyć zewnętrzną obsługę, która ma własny układ, a także przeniesienie argument, który zawiera odwołanie do obiektu metadanych konfiguracji.

Jak stworzyć zewnętrzną traktowanie

Trzeba

  • – umiejętności administrowania „1C:Enterprise”.

Instrukcja

1
Uruchom program „1C:Enterprise”, aby zrobić zewnętrzną obsługę, w trybie „Konfigurator”. Dodaj do przetwarzania rekwizyty „Odwołanie do obiektu”, który jest typem wartości obiektu konfiguracji, do którego można podłączyć zewnętrzną drukowaną formę. Aby wygodniej było debugować kod, zrób funkcyjny kształt, wklej „Polu”, połącz go z rekwizytem „Odwołanie do obiektu”.
2
Stwórz własny układ w obróbce, można również stosować ogólne układy konfiguracji, albo skopiować już gotowy. W polu „moduł Ogólny obiektu przetwarzania utwórz obowiązkową funkcję „Drukuj/Eksportuj”, która zostanie wywołana za pomocą standardowego mechanizmu okna dialogowego wyboru form drukowanych. Funkcja ta zwraca rekwizyty typu wavetable dokument.
3
Aby to zrobić, użyj przykładem kodu źródłowego funkcji, umieszczonym na stronie http://www.cfdt.ru/?globalNav=1&section=5&page=4. Utwórz dwie funkcje, podobne do tych, które stosuje się przy projektowaniu typowych operacji. Na przykład, funkcję, formacyjne, strukturę wartości, jest używany do automatyzacji wprowadzania danych do układu tabelarycznego dokumentu. Włącz się w niej wykonanie wszystkich niezbędnych wniosków, a także rozwiązywanie zadań obliczeniowych przy tworzeniu zewnętrznej obróbki.
4
Zrób funkcję, która będzie wykonywać tworzenie tabelarycznego dokumentu i napełnianie układu informacji ze struktury „Ustawienia drukowania”. Należy pamiętać, że każdy raport, istniejący w konfiguracji, można przekształcić w zewnętrzną traktowanie.
5
Możesz również porównać i połączyć istniejące obróbki i raporty. Uruchomienie zewnętrznej obróbki można wykonać zarówno z oprogramowania „1C:Enterprise”, jak i otwierając go jak zwykły plik zapisywany na dysku twardym komputera. Ona będzie działać podobnie do tej, która wchodzi w skład stosowanego rozwiązania.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.