Jak stworzyć lokalny serwer do gry

Gry mają tryb sieciowy. W zależności od tego, dostępny internet lub sieć lan, można stworzyć swój własny serwer. Ustawienia w tym przypadku nie będzie mocno różnić się od tych, które zazwyczaj są używane podczas gry przez internet.

Jak stworzyć lokalny serwer do gry

Trzeba

  • – połączenie w sieci lokalnej;
  • – dostęp do internetu w celu uzyskania informacji i pobrania oprogramowania.

Instrukcja

1
Dowiedz się typ adresu IP. Jeśli chcesz używać komputera jako serwera gry, najlepiej użyć statyczny adres. Zmienne IP też jest w porządku, jednak trzeba okresowo przekazywać go innym użytkownikom serwera do podłączenia się do niego. Zwykle adres zmienia się po переподключении, w tym przypadku sprawdź go za pomocą menu specjalnych usług online określenia adresów IP. Jeśli korzystasz z VPN-połączenie, adres może przez długi czas nie ulec zmianie nawet po ponownym uruchomieniu komputera.
2
Zainstaluj oprogramowanie dla tworzenia lokalnego serwera na swoim komputerze. Wybierz spośród dostępnych programu, który najlepiej nadaje się pod funkcje gry, interfejs, który byłby dla ciebie najbardziej zrozumiałe. Najlepiej zapytaj innych użytkowników, jakie programy są ustalane w celu utworzenia lokalnego serwera w tej grze.
3
Po zainstalowaniu oprogramowania, przejdź do tworzenia serwera. Wpisz swój adres IP w sieci lokalnej i użyj go jako podstawowy adres serwera. Wymyśl nazwę użytkownika i hasło, aby zalogować się według własnego uznania. Wybierz typ – otwarty lub zamknięty. Można również stosować podobne programy do podłączenia do istniejących już serwerów gier.
4
Uruchom na swoim komputerze grę, serwer dla której tworzysz. Przejdź w tryb multiplayer lub gry w sieci, a następnie wprowadź ustawienia adresu serwera. Pozostali gracze muszą także korzystać z podobną wersję gry komputerowej. Również im należy zainstalować, uruchomić i skonfigurować program do łączenia się do serwera, tutaj najlepiej wykorzystać ten sam program, co i była zaangażowana w jego tworzeniu, ale należy wybrać opcję podłączenia do już istniejącego serwera gry i wprowadzić swój login i hasło.
logo
Article Categories:
Gry komputerowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *