Jak stworzyć serwer ftp w internecie

Czasami użytkowników komputerów PC pojawia się pragnienie, aby ustawić swój własny serwer FTP, którego celem jest stworzyć dostęp do pobierania jakichkolwiek informacji. Dla realizacji tego pragnienia trzeba mieć niezbędną wiedzę teoretyczną na temat sieci i файлообмене i określony pakiet programów.

Jak stworzyć serwer ftp w internecie

Trzeba

  • – GuildFTPd.

Instrukcja

1
Istnieje wiele programów, które pozwalają stworzyć swój własny serwer ftp na swoim komputerze. GuildFTPd należy do ich grona. Pobierz ją i zainstaluj. Instalacja jest bardzo prosta i nie zajmuje dużej ilości czasu i wiedzy. Główne wysiłki potrzebne podczas konfiguracji. Aby przejść do panelu ustawień w górnej części przejdź do GuildFTPd optons, gdzie można zobaczyć kilka kart-wszystkie kategorie. W kategorii General znajdują się podstawowe ustawienia ilości połączeń, numerów portów, itp. Wykonaj niezbędne ustawienia i przejdź do następnej kategorii.
2
Przejdź do zakładki Server, gdzie wpisać imię przyszłości serwera ftp, również nie zapomnij, aby zmniejszyć wartość suwaka Log Level, przesuwając suwak w lewo, w przeciwnym razie ilość zajętej przez serwer, będzie szybko wzrastać. Następnie należy wybrać metodę tworzenia serwera. System GuildFTPd jest taka, że użytkownik przyszłości serwera musi być przypisany do określonej grupy, na podstawie których zostanie utworzony jeden rodzaj serwera z dwóch możliwych:- serwer na podstawie osobistych kont;- serwer w oparciu o wejściu w katalog.
3
Pierwszy rodzaj serwera nadaje się w tym przypadku, jeśli chcesz zorganizować serwer plików dla znajomych, przy tym dla każdego użytkownika, będzie można stworzyć swój system plików. W tym celu należy utworzyć grupę, nazwij ją i zrób ogólny dostęp do katalogu głównego. (Kliknij na przycisk Add, a następnie przejdź do sekcji Edit Path). Po to zrobić, należy utworzyć bazę użytkowników, klikając na tej drodze Admin – Add User, gdzie należy wpisać loginy i hasła przyszłych użytkowników serwera.
4
Po utworzeniu tej bazy zorganizować wirtualny system plików dla każdego użytkownika, jeśli jest to konieczne. Do tego znów mijamy po drodze Add – Edit Path i wskazać pliki i foldery, które będą dostępne dla danego loginu. Drugi sposób tworzenia serwera plików jest znacznie łatwiejsze. W tym celu należy utworzyć tylko jednego użytkownika, w polu którego imienia wpisz anonymous. Również nie zapomnij, aby usunąć znacznik wyboru z wartości list. Następnie dodaj odpowiednie katalogi plików.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *