Jak grać w rome total war w sieci

Często podczas gry Rome Total War chęć zagrać w nią razem ze swoimi towarzyszami. Jednak dla większości początkujących graczy gra w sieci powoduje trudności. Dlatego dla przeprowadzenia sieciowych bitew, trzeba mieć kilka programów i pewne podstawy teoretyczne.

Jak grać w rome total war w sieci

Trzeba

  • – GameSpy Arcade;
  • – kopia Rome Total War;
  • – Hamachi.

Instrukcja

1
Aby grać w sieci w Rome Total War, należy zainstalować oryginalną grę. Wraz z nią na dysku musi być program GameSpy arcade, którą również trzeba ustawić. Narzędzie to służy do połączenia z serwerem GameSpy (w przypadku braku tego narzędzia, można pobrać darmową wersję). Przed sieciową grą sprawdź wersję swojej gry. Aby to zrobić przejdź do ustawienia i zobacz wartość liczbowa — 1.0 или1.5.
2
Po tym zainstaluj patche na gry (jeśli jest zainstalowana wersja Rome Total War — patch 1.5, jeśli dodatek Barbarian Invasion — patch 1.6). Pobierz je, upewnij się, że u ciebie i twojego przeciwnika tej samej wersji. W przeciwnym razie bawić się będzie niemożliwe. Na pudełku z płytą znajdź klucz CD do gry sieciowej Rome Total War. To zestaw liter i cyfr, które należy wpisać w grze, przechodząc do menu „Gra w sieci” lub „Zmień klucz cd GameSpy”. W żadnym wypadku nie trać ten klucz, w przeciwnym razie gra będzie musiał znowu kupować.
3
Jako oficjalny serwer gry GameSpy nie zawsze działa stabilnie, ma sens dla gry sieciowej skorzystać z programu Hamachi, który tworzy wirtualną sieć lokalną między twoim komputerem a komputerem przeciwnika. Po jej zainstalowaniu należy utworzyć nową sieć, z którą połączy twój przeciwnik w grze. Po tym, jak w Rome Total War przejdź w tryb lokalnej sieci gry i rozpocząć bitwę.
Należy zwrócić uwagę
Możliwe jest korzystanie z programu Tunngle zamiast Hamachi. Program ten ma podobną zasadę działania, i dla kogoś wydaje się bardziej wygodne.

logo
Kategoria:
Gry komputerowe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.